MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 kilometrów! Wpadł w ręce policji i poniósł ostre konsekwencje... ZOBACZ TARYFIKATOR MANDATÓW

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Kierujący dacią jechał 120 km/h w terenie zabudowanym.
Kierujący dacią jechał 120 km/h w terenie zabudowanym. policja
Zdecydowanie za szybka jazda skończyła się dla kierowcy z powiatu łaskiego poniesieniem surowych konsekwencji. Pierwszego dnia długiego weekendu wpadł w ręce policjantów z patrolu prowadzącego działania "Prędkość", którzy namierzyli go, gdy jechał o 70 kilometrów szybciej niż było to dozwolone! W ciągu pierwszych dwóch dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 9 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 27 nietrzeźwych kierujących.

Uwaga - pirat drogowy. Policyjna akcja Prędkość trwa!
Aż o 70 kilometrów przekroczy dozwoloną prędkość kierowca z powiatu łaskiego, którego policja złapała na radar w miejscowości Zwierzyniec. Mknął samochodem z prędkością 120 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 kilometrów. Został ukarany wysokim mandatem oraz stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Na terenie całego kraju policjanci prowadzą działania pn. „Prędkość”. Ich uwaga jest szczególnie nastawiona na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.
Około godziny 9:40 w miniony piątek, 11 sierpnia, policjanci bełchatowskiej drogówki, podczas kontroli w miejscowości Zwierzyniec, w gminie Drużbice, zatrzymali do kontroli pojazd marki dacia logan. Kierujący znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Laserowy miernik pomiaru wskazał wartość 120 km/h, czyli o 70 km więcej niż dozwolona prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący, 31-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi. Ponadto mężczyzna stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Policja apeluje o bezpieczną jazdę - długi weekend jeszcze się nie skończył
- Apelujemy o ostrożną jazdę zgodną z przepisami - mówi mł. asp. Marta Płomińska z bełchatowskiej komendy. - Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością, stwarzamy niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia czy pojawienia się na drodze przeszkody. Nadmierna prędkość i brawura znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

OTO TARYFIKATOR MANDATÓW za przekroczenie prędkości
Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest zagrożone mandatem karnym w wysokości:

  • do 10 km/h - 50 zł
  • o 11–15 km/h - 100zł
  • o 16–20 km/h - 200zł
  • o 21–25 km/h - 300zł
  • o 26–30 km/h - 400zł
  • o 31–40 km/h - 800zł
  • o 41–50 km/h - 1000zł
  • o 51–60 km/h - 1500zł
  • o 61–70 km/h - 2000zł
  • o 71 km/h i więcej – 2500zł

Od piątku 11 sierpnia do wtorku 15 sierpnia 2023 roku, policjanci garnizonu łódzkiego prowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2023”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami województwa łódzkiego. Działania poprzedziła ogólnopolska akcja „Prędkość”, podczas której policjanci z grupy SPEED prowadzili kontrole i ścigali piratów drogowych.
W ten długi wakacyjny weekend należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2023”, będą pełnić służbę nieprzerwanie do wtorku 15 sierpnia 2023 roku. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów.
Policjanci kontrolują również ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Przypominamy, że 11 sierpnia br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00, 12 sierpnia od 8:00 do 14:00, 13 sierpnia od 8:00 do 22:00, 14 sierpnia od 18:00 do 22:00 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00. Korzystając z kilku dni wolnych wielu z nas zdecyduje się na wyjazd. Planując taką podróż kierujmy się zasadę „wolniej oznacza bezpieczniej”. Pamiętajmy, że droga to nie miejsce na brawurę. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów.

W ciągu pierwszych dwóch dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 9 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 27 nietrzeźwych kierujących - podsumowuje sierż. Mateusz Piliński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany