reklama

Przekładają operacje usunięcia zaćmy - w niektórych placówkach nie zgłasza się połowa wyznaczonych na dany dzień

Liliana Bogusiak-JóźwiakZaktualizowano 
- Codziennie wykonujemy ok. 15 zabiegów, a 3 - 4 osoby rezygnują z operacji - informuje Jolanta Bilińska, rzecznik prasowy szpitala. Pracownicy rejestracji dzwonią do kolejnych pacjentów z listy zapisanych na zabieg, informując o możliwości przyspieszenia operacji. Wielu pacjentów decyduje się na takie rozwiązanie, bo dzięki temu szybciej odzyskują dobrą jakość widzenia. archiwum
Zbyt wysokie temperatury, konieczność zaopiekowania się wnukami lub wyjazd na działkę - takie powody podają oczekujący na operację usunięcia zaćmy, rezygnując z zabiegów w wyznaczonych terminach. Większość prosi, aby przepisać ich na późną jesień. W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera od kilku tygodni pacjenci zapisani na zabiegi usunięcia zaćmy rezygnują z nich i proszą o przesunięcie terminu o dwa, trzy miesiące.

Profesor Jacek Jassem: Czy istnieje dieta antynowotworowa?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

ł
łodzianin

Wyjazd na działkę - No to jest powód! Nie chce zabiegu, to nie. Najwyżej w przyszłości zamiast patrzeć i wąchać będą tylko wąchać. Ale za to na działce! Płakać na durnotą ludzką czy popłakać się ze śmiechu?

G
Gość

Moja babcia też nie zgłosiła się w swoim terminie, niestety zmarła rok przed zabiegiem (czekała 4 lata)

m
mietek

A ilu z tych wcześniej zapisanych nie dożyło do terminu zabiegu?...

P
Prawda

Bo muszą czekać 5 lat redaktorzy o nędzny. Już dawno oślepli

l
lm

pewnie poumierali

G
Gość
2019-07-08T08:48:54 02:00, Gość:

takich od razu skreślać z listy nie chcą to nie jak mają ważniejsze sprawy typu działka

2019-07-08T11:39:18 02:00, .....:

Dokładnie jak tak to narzekają że trzeba parę lat czekać na operację a teraz ważniejsza działka niż operacja....brak słów.

2019-07-08T13:15:13 02:00, Gość:

Dokładnie tak! Jeśli ktoś ma problem ze zdrowiem to robi wszystko, żeby szybko się wyleczyć -moja mama miała czekać ponad rok na zabieg usunięcia zaćmy na nfz , tylko że wzrok do tego czasu mógłby być już zerowy!Rodzina zwarła szeregi i mama pojechała na zabieg za granicę w ciągu dwóch tyg!A tu teraz czytam że ludzie przekładają zabiegi bo opiekują się wnukami(tylko ciekawe jaja to opieka skoro prawie nie wiedzą), albo działki ważniejsze....

2019-07-08T15:07:16 02:00, Gość:

Nie wszyscy mają tak jak Twoja Mama, są tacy którzy mogą poczekać nawet rok, decyduje lekarz kierujący a później lekarz w szpitalu. Pozdrawiam

Lekarz zdecydował, że zabieg powinien być "na już", tylko miejsc nie było przez właśnie takich pacjentów jak opisanych w artykule...

G
Gość
2019-07-08T08:48:54 02:00, Gość:

takich od razu skreślać z listy nie chcą to nie jak mają ważniejsze sprawy typu działka

2019-07-08T11:39:18 02:00, .....:

Dokładnie jak tak to narzekają że trzeba parę lat czekać na operację a teraz ważniejsza działka niż operacja....brak słów.

2019-07-08T13:15:13 02:00, Gość:

Dokładnie tak! Jeśli ktoś ma problem ze zdrowiem to robi wszystko, żeby szybko się wyleczyć -moja mama miała czekać ponad rok na zabieg usunięcia zaćmy na nfz , tylko że wzrok do tego czasu mógłby być już zerowy!Rodzina zwarła szeregi i mama pojechała na zabieg za granicę w ciągu dwóch tyg!A tu teraz czytam że ludzie przekładają zabiegi bo opiekują się wnukami(tylko ciekawe jaja to opieka skoro prawie nie wiedzą), albo działki ważniejsze....

Nie wszyscy mają tak jak Twoja Mama, są tacy którzy mogą poczekać nawet rok, decyduje lekarz kierujący a później lekarz w szpitalu. Pozdrawiam

G
Gość
2019-07-08T09:01:00 02:00, Gość:

juz od dawna wiadomo æe wszystkie kolejki u lekarzy i w szpitalach robia starsi ludzie.sporo z nich wychodząc od lekarz zaraz zapisuje sie na kolejna wizyte choć nic im nie dolega bo im sie w domu nudzi i tak sobie czas lubia spędzać w kolejkach porozmawiać z kims itp

2019-07-08T13:50:43 02:00, Gość:

Ty również będziesz stary.Młodość to nie wieczność. Schorzenie niestety przychodzą z wiekiem. Więcej szacunku

bo karma zawsze wraca. Życzę zdrowia.

Tak tak masz rację, tylko proszę przejdź się do szpitala i zobacz- na zydelku w korytarzu kilka godzin-super przyjemność. Wiem z autopsji.

G
Gość
2019-07-08T09:01:00 02:00, Gość:

juz od dawna wiadomo æe wszystkie kolejki u lekarzy i w szpitalach robia starsi ludzie.sporo z nich wychodząc od lekarz zaraz zapisuje sie na kolejna wizyte choć nic im nie dolega bo im sie w domu nudzi i tak sobie czas lubia spędzać w kolejkach porozmawiać z kims itp

Ty również będziesz stary.Młodość to nie wieczność. Schorzenie niestety przychodzą z wiekiem. Więcej szacunku

bo karma zawsze wraca. Życzę zdrowia.

G
Gość
2019-07-08T09:01:00 02:00, Gość:

juz od dawna wiadomo æe wszystkie kolejki u lekarzy i w szpitalach robia starsi ludzie.sporo z nich wychodząc od lekarz zaraz zapisuje sie na kolejna wizyte choć nic im nie dolega bo im sie w domu nudzi i tak sobie czas lubia spędzać w kolejkach porozmawiać z kims itp

No nie przesadzaj ,przecież nie jesteś lekarzem. To lekarz stwierdza czy pacjentowi coś dolega i każe mu się zarejestrować na następną wizytę.Tak czyni większość specjalistów.

G
Gość
2019-07-08T08:48:54 02:00, Gość:

takich od razu skreślać z listy nie chcą to nie jak mają ważniejsze sprawy typu działka

2019-07-08T11:39:18 02:00, .....:

Dokładnie jak tak to narzekają że trzeba parę lat czekać na operację a teraz ważniejsza działka niż operacja....brak słów.

Dokładnie tak! Jeśli ktoś ma problem ze zdrowiem to robi wszystko, żeby szybko się wyleczyć -moja mama miała czekać ponad rok na zabieg usunięcia zaćmy na nfz , tylko że wzrok do tego czasu mógłby być już zerowy!Rodzina zwarła szeregi i mama pojechała na zabieg za granicę w ciągu dwóch tyg!A tu teraz czytam że ludzie przekładają zabiegi bo opiekują się wnukami(tylko ciekawe jaja to opieka skoro prawie nie wiedzą), albo działki ważniejsze....

.....
2019-07-08T08:48:54 02:00, Gość:

takich od razu skreślać z listy nie chcą to nie jak mają ważniejsze sprawy typu działka

Dokładnie jak tak to narzekają że trzeba parę lat czekać na operację a teraz ważniejsza działka niż operacja....brak słów.

G
Gość

juz od dawna wiadomo æe wszystkie kolejki u lekarzy i w szpitalach robia starsi ludzie.sporo z nich wychodząc od lekarz zaraz zapisuje sie na kolejna wizyte choć nic im nie dolega bo im sie w domu nudzi i tak sobie czas lubia spędzać w kolejkach porozmawiać z kims itp

G
Gość

takich od razu skreślać z listy nie chcą to nie jak mają ważniejsze sprawy typu działka

Dodaj ogłoszenie