Przegrany sparing Widzewa z drugoligowcem [zdjęcia]5

Na testy do Widzewa przyjechało pięciu piłkarzy.
Na testy do Widzewa przyjechało pięciu piłkarzy. Łukasz Kasprzak
Piłkarze Widzewa w sparingowym meczu rozegranym w Rawie Mazowieckiej przegrali 0:2 z drugoligową Pogonią Siedlce. W łódzkiej drużynie wystąpiło pięciu testowanych piłkarzy.

Trener łodzian w tym spotkaniu przyglądał się bramkarzowi Pogoni Siedlce Pawłowi Nerkowi, hiszpańskiemu obrońcy Francisco Erencii, pochodzącemu z Wybrzeża Kości Słoniowej obrońcy Stephane Agbre Dasse, Hiszpanowi Davidowi Lopezowi Nadalesowi "Fonsi" oraz Abdulowi Ouedraogo Moustaphie i Aristide Bahinowi (obaj WKS). Występujących w niższych ligach portugalskich i hiszpańskich zawodników polecił obecny na meczu były napastnik Widzewa, Mirosław Tłokiński.

Obie bramki Widzew stracił w pierwszej połowie. Przy obu nie popisał się testowany golkiper, m.in. podając piłkę swojemu koledze z drużyny Pogoni. Przed przerwą dobrą okazję dla Widzewa zmarnował Bahin, który z bliska nie trafił w bramkę. Mimo to właśnie on i drugi ofensywny Moustpahie zaprezentowali się najlepiej z testowanych graczy.
W drugiej połowie najbliżej zdobycia gola był Princewill Okachi, ale trafił w słupek po podaniu najbardziej aktywnego Alexa Bruno.

Widzew - Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)
Widzew: Nerek - Bartkowski (46, P. Stępiński), Duda (46, Serwaciński), Erencia, Dasse (46, Alex Bruno) - Rybicki (46, Emerson Carvalho), Mroziński, Okachi, Fonsi - Moustapha, Bahin (46, M. Stępiński).

To był drugi z trzech zaplanowanych sparingów w okresie roztrenowania. We wtorek Widzewa zagra jeszcze w Bełchatowie z GKS.