Przebudują ulice wokół stadionu Widzewa. Czekają nas korki!

Anna Odrowska
Przy okazji budowy stadionu Widzewa wyremontowanych zostanie pięć otaczających go ulic - gruntowa ul. Sępia i asfaltowe, ale będące w fatalnym stanie ul. Tunelowa, ul. Widzewska oraz wyłożone betonowymi płytami ul. Józefa i fragment ul. św. Kazimierza.

W przyszłym tygodniu prace rozpoczną się na ul. Sępiej (odchodzącej od al. Piłsudskiego). Obecnie jest ona drogą bez wylotu, ale zostanie przedłużona do ul. Józefa. Potem drogowcy wejdą na ul. Józefa, która wyremontowana będzie od ul. Niciarnianej do ul. Tunelowej i wydłużona tak, aby połączyć się z ul. Widzewską. Następnie zajmą się ul. Tunelową (od al. Piłsudskiego do ul. Józefa) wraz z fragmentem ul. św. Kazimierza. Na końcu prace prowadzone będą na ul. Widzewskiej między al. Piłsudskiego a torami kolejowymi.

Na wszystkich drogach wymieniona zostanie nawierzchnia, sieci podziemne, pojawią się nowe nasadzenia, oświetlenie, chodniki.

Przebudowa potrwa do końca 2017 r., więc łodzianie martwią się, że mogą być utrudnienia na dwóch najważniejszych trasach wschód - zachód, czyli al. Piłsudskiego i ul. Przybyszewskiego, gdzie przebudowywany będzie wiadukt. Drogowcy zapewniają, że podczas remontu ul. Sępiej nie będzie utrudnień na al. Piłsudskiego, gdyż przy skrzyżowaniu stoją tylko dwa domy (do których dojazd będzie zapewniony), a dalej jest niezabudowaną drogą bez wylotu. Nie wiedzą jednak, jak będzie podczas remontu ulic Tunelowej i Widzewskiej.

- Na ul. Widzewską wejdziemy po zakończeniu remontu ul. Niciarnianej, czyli w wakacje. Chcemy tak prowadzić prace, aby utrudnienia na al. Piłsudskiego były jak najmniejsze - mówi ogólnikowo Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

W tym samym czasie remontowane będzie rondo Sybiraków (czerwiec - sierpień). Ponadto w przyszłym tygodniu zwężone do dwóch pasów zostaną jezdnie wiaduktu na ul. Przybyszewskiego, co może spowodować korki. A w drugiej połowie roku zacznie się przebudowa wiaduktu, która po-trwa do 2018 roku.

[ZOBACZ TEŻ FILM Kajetan P. przewieziony do warszawskiej prokuratury (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Kajetan P. przewieziony do warszawskiej prokuratury (autorTVN24/x-news)