Protest pracowników sądu okręgowego w Łodzi. Domagają się wyrównania zarobków z ostatnich 8 lat!

  • Express Ilustrowany

MAL

Grupa około 150 osób, w większości pracowników administracyjnych sądu okręgowego w Łodzi protestowała o godz. 12 przed wejściem do sądu przy placu Dąbrowskiego. Domagali sie nie tylko podwyżki płac, ale również wyrównania ich zarobków z ostatnich 8 lat.

Pracownicy sądu protestowali przez kwadrans, w ramach przysługującej im, tak jak wszystkim pracownikom zgodnie z prawem 15 minutowej przerwy w pracy. Stali z transparentami na schodach sądu i gwizdali. Protest w tej samej formie i porze ma być kontynuowany w kolejnych dniach - aż do skutku.

- Chcemy pokazać na swoją trudną sytuację materialną, gdzie osoby z wyższym wykształceniem, wykonujące odpowiedzialną pracę pracują nawet za najniższą krajową - mówi jedna z protestujących. - Nasze wynagrodzenia przestały spełniać postulat godziwości. W tym czasie koszty utrzymania wzrosły wielokrotnie, a przy tak niskiej pensji standard naszego życia znacznie obniżył się.

Praca w sądzie przestała być atrakcyjna, nie tylko dla młodych osób, których potrzeba, ale także dla zasłużonych i doświadczonych pracowników. Zaproponowana przez ministerstwo podwyżka na poziomie 200 zł brutto jest krokiem w dobrą stronę, jednak po latach zamrożenia pensji jest to zdecydowania zbyt mało.

Zdaniem pracowników sądy obecnie ok. 20 proc. z nich otrzymuje płace minimalną, a jedynie 5 proc. zarabia powyżej 2800 zł.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 09:00

@ kpina po prostu ... sądy ... brak kultury prostactwo i chamstwo. .. za co podwyżki nie widzę żadnego uzasadnienia dla podwyższenia płac ludziom pracującym w sądach

11.01.2019, 18:11

ludzie..wasze papierkowe dyplomy po studiach warte 90 gr zastapiły wam wasze mózgi. Wasza wiedza po studiach jest nic nie warta..uswiadomcie to sobie raz na zawsze tempe łby . Małpe w cyrku tez mozna nauczyc tanczyc a papuge gadać.

11.01.2019, 17:13

Kim jestes by obrazac, kto ci na to pozwolił, widac ze jestes chyba fizyczne zero bo jak inaczej pisac o Tobie

11.01.2019, 12:35

Jak tak ci źle to choć do Sądu do pracy skoro piszesz o takich kwotach dużych , ale widać tylko dużo gadasz albo brak wykształcenia - Bera ogarnij się ZAPRASZAMY Do WSPÓŁPRACY

11.01.2019, 12:31

Sam weź się za pracę, a nie obrażaj ludzi, każdy musi swoją pracę wykonać i mieć godnie by żyć, a jak źle to strajkują widać że tobie dobrze skoro tylko tak słabo potrafisz pisać, I PAMIĘTAJ URZEDNIK TO NIE SĘDZIA i ADWOKAT TO ZWYKŁY JAN Kowalski

11.01.2019, 12:27

Nie zmienią pracy bo ja lubią , bo ktos musi robić tą robotę by obywatel mógł złożyć pozew i by ktos go obsłużył więc trochę pokory i zapraszamy do Sądów tych co mówią że tu jest SUPERR, niestety wszyscy pracy nie zmienimy , ktoś musi protokołować to co gadacie na salach rozpraw i słuchamy waszych żali, więc zapraszamy z CV do sądów skoro tu tak super chyba, że ktoś nie potrafi pisać CV tylko te bzdury tutaj

11.01.2019, 12:06

Baaaaaaaaaaaa

11.01.2019, 12:05

NIESZCZERZE!!!

11.01.2019, 10:57

w negocjacjach. A jakby się uda, to zawsze lepiej mieć więcej niż mniej.

11.01.2019, 10:48

do roboty nieroby!!!

11.01.2019, 10:45

Od prawie 4 lat rządzi PIS a nie PO. Swoim dziuniom w Narodowym Banku Panienek potrafili załatwić pensje po 60 tysi na miesiąc, pracownikom sądów tez mogli wystarczy chcieć.

11.01.2019, 10:43

Czy pracownik administracyjny sądu jest przypisany do stanowiska jak chłop do ziemi?

11.01.2019, 10:40

Skoro jest tak źle dlaczego nie zmieniają pracy?
Do odważnych świat należy.

11.01.2019, 10:33

chcą podwyżek za 8 lat wstecz?
Jaka jest podstawa prawna żądań pracowników administracji w sądach?

11.01.2019, 10:28

że praca w sądzie jest dożywotnia?
"Budżetówce" się należy a dlaczego?
Kto powiedział że muszą dostać podwyżkę i dlaczego tylko za 8 lat?
Daj palec ...

11.01.2019, 10:04

jonizowanie powietrza w gmachu, OGRZEWANIE ATMOSFERY I PRZYKŁADANIE SIĘ DO EFEKTU CIEPLARNIANEGO?

to w@pierdaalać na zbite mordy do kopania rowów, montowni na taśmę, produkcję, hiper i wykładanie na póły albo na kasy!

poszukać innej, lepiej płatnej roboty!!! SK@RWYSYNY!!! NIKT WAS TAM W TYM SĄDZIE NA SIŁĘ NIE TRZYMA - WY.... RESORTOWE NIEROBY, PO RODZINACH, UKŁADACH, KUMOTERSTWIE, NEPOTYŹMIE, WSZELKIEJ PATOLOGI Z TYMI NA LIPĘ "DYPLOMAMI, KTÓRYMI D@PĘ MOŻNA JEDYNIE WYTRZEĆ

WY ŁACHY!!!! Z KOGO CHCECIE TERAZ DRZEĆ ŁACHA?

11.01.2019, 09:17

Pielęgniarki
Policjanci
Adwokaci
Sędziowie
Lekarze
Nauczyciele
...

11.01.2019, 06:56

Widac kto do szkoly nie chodził, z** mi Ciebie bo nic nie wnosisz tymi slowami jedynie pokazujesz jak slaby jestes, takich jak ty my musimy wysluchiwac bo z**e nie zostawia w domu tylko na ludzi przelewaja, swoje niepowodzenia zyciowe

11.01.2019, 01:36

Pawełku, przestań już bełkotać, bo znów z napięcia puszczą ci zwieracze, i tak jak miesiąc temu, obesrasz całe mieszkanie. Usiądź spokojnie przed telewizorem i dokończ oglądać Teletubisie, które tak bardzo lubisz. A jak za rok dostaniesz się w końcu do tej upragnionej podstawówki, to nawet nauczysz się (być może), pisać po polsku.

11.01.2019, 00:17

czy te tłuki sadowe przyczynili sie do wzrostu gospodarczego?..raczej nie!!..wiec morda w kubeł sztucznie wykreowana inteligencjo co to sie 5 lat w szkole obijała a teraz chciala duzo.. zapierdzielac za biurkiem z najnizsza krajowa i to jeszcze bez premi.!!

10.01.2019, 23:21

Witamy w Polsce.. za prace by się wzięło towarzystwo to by pensja poszła w góre. Na zaksięgowanie pieniędzy czekać tydzień i jeszcze dzwonić, czekać i prosić się żeby sprawdzili czy Szaniwny Pan/ Pani protestująca zatwierdzili. Egoizm, egoizm i brak empatii TOTALNY!!

10.01.2019, 22:58

Ku*wa biedni oni.. Ci co głosują, że im ciągle mało mają z 2500zł na ręke minimum. Niech przeżyją za 1500zł... biurokraci biedni tyle pracy papierkowej.. w sądzie teraz z wielkim opóźnieniem wszystko trafia za co płaci "Kowalski" sam...

10.01.2019, 22:14

I debilem

10.01.2019, 22:13

No?

10.01.2019, 22:12

Swoim płacicie, a dla zwykłych ludzi pomyje!