Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Propozycja prezesa ŁKS nie spodoba się Widzewowi!

Jan Hofman
Jan Hofman
Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Głos w sprawie ewentualnych rozstrzygnięć i decyzji dotyczących piłkarskiego sezonu zabrał Tomasz Salski, prezes ŁKS.

Sternik beniaminka ekstraklasy stoi na stanowisku, że gdyby nie udało się wznowić rozgrywek, to najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia ŁKS, byłoby unieważnienie ich. - Regulamin ekstraklasy jest bardzo precyzyjny. Mówi, że w trakcie rozgrywek nie można go zmieniać. Takie są fakty, a z nimi nie można dyskutować, koniec i kropka. Dlatego mówię o unieważnieniu rozgrywek w ekstraklasie, I i II lidze.

Salski dodaje, że do przyjęcia dla ŁKS jest też wariant z powiększeniem ekstraklasy.
Prezes ŁKS nawiązuje w ten sposób do Uchwały nr III/42z dnia 12marca 2020 roku zarządu PZPN w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych.

Art. 2
1. W sytuacji, gdy decyzja właściwych władz administracyjnych skutkować będzie brakiem możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski lub części jej terytorium, rozgrywki mogą zostać zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, na podstawie decyzji Zarządu PZPN, Komisjids. Nagłych PZPNl ub Zarządów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.2. W sytuacji o której mowa w ust. 1:
1)Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

2)Za ostatnią rozegraną kolejkę rozgrywek przyjmuję się tę, w ramach której zostały rozegrane wszystkie zaplanowane mecze lub w sytuacji nierozegrania pojedynczych meczów zostały one zweryfikowane, zgodnie z postanowieniami regulaminów rozgrywek lub Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

3)W przypadku gdy regulamin danych rozgrywek przewiduje rozegranie meczów barażowych o awans do rozgrywek wyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2020/2021, awans do tej klasy uzyskają:

a)w sytuacji gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami tej samej klasy-klub/y zajmujący najwyższe miejsce w końcowej tabeli rozgrywek spośród klubów uprawnionych do udziału w meczach barażowych, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021;

b)w sytuacji gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami różnych klas-klub/y wyższej klasy rozgrywkowej, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021. 4)W sytuacji, gdy kluby o których mowa w pkt3 nie otrzymają licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021, zastosowanie będą miały odpowiednie postanowienia Uchwały nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany