Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 53min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Projekty budżetu obywatelskiego Łodzi, które wymknęły się spod nożyc oszczędności

Piotr Jach
Piotr Jach
Woonerf na ul.Stefanowskiego, jeden z popularniejszych projektów BO 2020, jednak powstanie. Materiały prasowe
Choć decyzją prezydent miasta dla oszczędności wstrzymano wykonanie projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego Łodzi, niektóre zadania zatwierdzone przez mieszkańców miasta w ubiegłorocznym głosowaniu BO zostały jednak urzeczywistnione. Okazały się na tyle proste do wykonania, że zrealizowano je, nim jeszcze prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała się na cięcia w miejskim budżecie.

I tak dzięki budżetowi obywatelskiemu udało się m.in. zakupić aparat do drenażu limfatycznego dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krzemienieckiej, zamontowano stojaki na rowery na osiedlu im. Montwiłła-Mireckiego oraz kupiono część z zaplanowanej karmy dla zwierząt z Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.

Potwierdziły się też wcześniejsze przypuszczenia, że zrealizowany zostanie projekt przebudowy części ul. Stefanowskiego, gdzie powstanie woonerf. Procedura przygotowania tej realizacji była już tak zaawansowana, że nie warto było jej wstrzymywać. Tak więc do końca roku ul.Stefanowskiego przejdzie remont, który na odcinku od ul. Radwańskiej do ul. Potza przemieni ją w podwórzec miejski. Projekt zakłada pielęgnację zieleni, nowe nasadzenia, budowę strefy rekreacji z ławkami, stojakami dla rowerów i niezbędną infrastrukturą oraz miejscem pod ogródki gastronomiczne.

Pogoda w Łódzkiem na poniedziałek, 25 maja:

Źródło:
TVN

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie