Prognoza pogody. Pogoda na najbliższe dni. Jest ostrzeżenie IMiGW dla Łodzi i województwa

opr. (tj)
Pod koniec weekendu ma już być ciepło i słonecznie - może więc będzie szansa na pierwsze w tym roku opalanie?
Pod koniec weekendu ma już być ciepło i słonecznie - może więc będzie szansa na pierwsze w tym roku opalanie? Polskapress
Pogoda mocno daje w tym roku się we znaki. A najgorsze jest, że to wcale nie jest koniec chłodu, zimna i deszczu a nawet deszczu ze śniegiem. O kilku cieplejszych dniach, które za nami, trzeba przygotować się na powrót typowej pogody listopadowej. Będzie zimno, będzie padać deszcz a może się zdarzyć też tak, że w ciągu kilku najbliższych dni zobaczymy również śnieg. A temperatura? Nad ranem może być nawet mróz! IMiGW wydał dziś ostrzeżenie dla Łodzi i województwa - w nocy spodziewane są przymrozki!

Synoptycy nie mają dobrych informacji. Nad Polskę znów nadciągnął zimni front atmosferyczny, który przywędrował do nas z Rosji.
POLSKI USTNY MATURA 2017
Fala zimnego powietrza dotarła do nas już dziś. Najpierw da się odczuć na północy Polski, a później także w pozostałych częściach kraju - w tym oczywiście w Łodzi i województwie.

Strumień bardzo zimnego powietrza z północy powstanie między niżem znad Rosji, a wyżem z zachodu Europy. Do takiej sytuacji dochodzi w połowie maja i właśnie ten układ nazywany jest Zimnymi Ogrodnikami.

Najzimniejsze dni w tym tygodniu to wtorek i środa. Nocami temperatura może spaść poniżej zera. W czwartek też będzie jeszcze zimno, ale powoli zacznie się ocieplać.

I wreszcie dobre wieści. Pod koniec tygodnia piątek, sobota i niedziela to temperatury prawdziwie wiosenne i majowe - sięgające pod koniec weekendu nawet 20 stopni Celsjusza.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Przegląd tygodnia