18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

reklama

Próbna matura z matematyki. Egzamin już za 62 dni

mjZaktualizowano 
Uczniowie klasy humanistycznej w III LO podczas próbnej matury z matematyki. Jarosław Ziarek
Łódzcy maturzyści zmagali się z próbnym arkuszem zadań z matematyki na poziomie podstawowym. Taki egzamin czeka obowiązkowo wszystkich zdających już za 62 dni - 8 maja br. Materiał na diagnozę stanu przygotowań dla młodzieży opracowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

- Zadania były różne - od banalnych po ciężkie, nad którymi trzeba się było sporo namęczyć - mówili maturzyści.
- Nie do rozwiązania dla mnie było ostatnie zadanie za pięć punktów - stwierdziła Natalia Mirowska z klasy humanistycznej III LO przy ul. Sienkiewicza. - Poddałam się. Ale zauważyłam, że większość osób z mojej klasy też miało z nim problem.
Natalia Mirowska i Ola Kieler, maturzystki z klasy humanistycznej w III LO po próbnej maturze.
Sporo uczniów przyznaje się do ogromnego stresu przed matematyką. Potęguje go świadomość, że w ubiegłym roku tego egzaminu nie zdał co czwarty absolwent.

Niektórzy chętnie by z niego zrezygnowali, bo wynik nie liczy się dla nich w rekrutacji na wybrane studia. Martwią się więc tylko o to, by zdobyć te minimum 30 procent punktów, byle zdać.
- Odkąd sięgam pamięcią matematyka zawsze przerażała uczniów - mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. - Dlatego mam nadzieję, że teraz na dwa miesiące przed maturą, próba im się przyda i pomoże w przygotowaniach.
Materiał do ćwiczeń został przekazany wszystkim szkołom w Polsce drogą elektroniczną do dowolnego wykorzystania. Arkusze sprawdzą według podanych kluczy sami nauczyciele.
Uczniowie klasy humanistycznej w III LO podczas próbnej matury z matematyki.
- U nas wszyscy piszą jak prawdziwą maturę - mówi Andrzej Kolasiński, dyrektor IX LO przy ul. Paderewskiego. - Aby uniknąć ściągania pomieszaliśmy kolejność zadań, drukując arkusze. Niech trenują uczciwie. Wpiszemy do dziennika wyniki dobre, słabych nie.

- Chcemy, by uczniowie potraktowali próbę poważnie i oceny wpiszemy - zapowiada Alicja Wojciechowska, dyrektor XXV LO przy ul. Podhalańskiej, gdzie z zadaniami zmagało się 6 maturalnych klas.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ś
Święta prawda

Panie redaktorze Gwardys

G
Gość

'

Dodaj ogłoszenie