Próbna matura od Politechniki Łódzkiej i I Liceum Ogólnokształcącego

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Politechnika Łódzka i I Liceum Ogólnokształcące po raz pierwszy proponują w tym roku uczniom liceów i techników próbne e-matury z przedmiotów ścisłych.

MATURA PRÓBNA 2019

Przygotowane przez nauczycieli arkusze z matematyki, chemii i fizyki, zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, są dostępne na portalu www.infimat.p.lodz.pl. Wystarczy się zarejestrować. Najbliższa sesja matury próbnej rozpocznie się w sobotę, 9 listopada o godz. 8. Zadania będą dostępne do niedzieli, 17 listopada – tak, aby każdy mógł skorzystać z nich w pasującym mu czasie. Prawidłowe rozwiązania wraz ze swoimi wynikami uczniowie poznają 18 listopada.

MATURA PRÓBNA 2019

- E-matury próbne przygotowaliśmy z myślą o młodzieży, która chętnie korzysta z nowoczesnych technologii, a ucząc się do matury, szuka form bezstresowego sprawdzenia swoich umiejętności, bez konsekwencji w postaci oceny – podkreśla dr inż. Ewa Korzeniewska, organizująca projekt. - Testy można rozwiązać w sprzyjającym momencie i miejscu. Wystarczy mieć dostęp do komputera z internetem.
Pierwsza sesja próbnej e-matury odbyła się już w październiku.
- Spotkała się ze sporym zainteresowaniem – mogło wziąć w niej udział nawet kilka tysięcy uczniów z 400 szkół z całej Polski – dodaje dr inż. Ewa Korzeniewska.

MATURA PRÓBNA 2019

Młodzież oprócz arkuszy listopadowych, otrzyma do dyspozycji kolejne, nowe – w grudniu i w marcu – wszystkie dostosowane do realizowanego na bieżąco w szkołach programu.
- Im więcej możliwości do trenowania przed maturą, tym lepiej – podkreślają nauczyciele przedmiotów ścisłych. Oni też mogą korzystać z e-matur PŁ, pobrać je i pracować na nich z uczniami.

MATURA PRÓBNA 2019

- Próbne matury są bardzo ważnym elementem przygotowań do egzaminów w maju – podkreśla Elżbieta Nowicka, dyrektor XX LO. - I my je organizujemy przynajmniej raz w klasach maturalnych. Chodzi nam o to, by uczniowie sprawdzili się w warunkach identycznych jak na prawdziwej maturze. Oprócz tego oczywiście arkusze maturalne są wykorzystywane do ćwiczeń na lekcjach.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ty, który szukasz pożyczki pieniężnej. Jesteś właścicielem firmy, prywatnym inwestorem, a nawet kimś, kto potrzebuje szybkiego finansowania w danej sytuacji. Oto okazja, aby pożyczyć pieniądze online w 48 godzin Oferuję ci pożyczkę od 5000 euro do 300.000 euro do 2.000.000 euro. Oto mój e-mail : diegozumerle71@gmail.com

Dodaj ogłoszenie