Prezes obiecał i nie docieplił?

ei24
Prezes obiecał i nie docieplił?
Prezes obiecał i nie docieplił? ei24
Lokatorzy przy ul. Popiełuszki 41b domagają się wyjaśnień w sprawie wyłączenia ich budynku z tegorocznego planu dociepleń.

Lokatorzy 50 mieszkań w czteropiętrowym bloku nr 387 przy ul. Popiełuszki 41b domagają się od rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Retkinia-Północ" ; wyjaśnień ; w sprawie wyłączenia ich budynku z tegorocznego planu dociepleń. Złożyli właśnie pismo w tej sprawie.

Jak twierdzą, w ubiegłym roku Jan Marek, prezes ds. technicznych spółdzielni, zapewnił ich, że blok zostanie docieplony w 2011 r. W zatwierdzonym planie remontów jednak nie figuruje. Lokatorzy czują się oszukani. Jak mówią, obietnicę prezesa nagrali w 2010 r. na dyktafon. Nagranie przechowują jako dowód w sprawie.
- Każdy z nas płaci od kilku lat co miesiąc po 60 groszy z mkw. na termomodernizację - mówi Wacław Dulemba z III piętra bloku. - W moim wypadku daje to 381,72 zł rocznie. Tymczasem widzimy, jak docieplają bloki wokół, a naszego nie. Obietnica prezesa miała paść w ubiegłym roku dwóch zebraniach. Niektórzy twierdzą, że usłyszeli ją także w rozmowach indywidualnych.
- Jak poszedłem z prośbą o naprawę balkonu, to powiedziano mi, że nie będą go reperować, bo w 2011 r. szykuje się docieplenie budynku - opowiada Marian Domińczak z IV piętra. Prezes Jan Marek jest tymczasem innego zdania. - Na pewno nie składałem takiej obietnicy - mówi. - Odpowiadam tylko za przygotowanie projektu planu remontowego. Zatwierdza go rada nadzorcza. A ewidencja kosztów jest prowadzona nie na każdy budynek oddzielnie, ale na nieruchomości. Blok 387 tworzy taką nieruchomość wspólnie z blokami: 385, 386, 388, 389 i 390. Sprawa ma być wyjaśniona na posiedzeniu rady nadzorczej w przyszłym tygodniu. ; ; ; ;(izj)


Prezes obiecał i nie docieplił?

; Fot. Paweł Łacheta

Wideo

Dodaj ogłoszenie