Prezes Apple rozdaje majątek na cele charytatywne

  Prezes Apple rozdaje majątek na cele charytatywne

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Dyrektor generalny koncernu Apple, Tim Cook, ogłosił, że oddaje swój majątek na cele charytatywne. Wartość fortuny Amerykanina szacuje się na 785 milionów dolarów.
  W wywiadzie dla magazynu ,,Fortune" Cook wyznał, że planuje rozdać całą swoją fortunę na cele dobroczynne i już jakiś czas temu zaczął to dyskretnie robić. Wyjątkiem będzie tylko kwota, którą zamierza przeznaczyć na opłacenie przyszłych studiów swojego 10-letniego bratanka - podaje The Times.

  - Trzeba być kamykiem w stawie, który robi dużą falę - powiedział szef koncernu Apple, który stwierdził także, że dla jego firmy zawsze ważniejsza była chęć zmieniania świata niż zarabianie pieniędzy.

  Łącznie fortuna biznesmena wynosi blisko 785 milionów dolarów amerykańskich.

  55-letni Tim Cook pracuje w Apple od 1998 roku, a dyrektorem generalnym elektronicznego koncernu został w sierpniu 2011 roku. Zastąpił na tym stanowisku współzałożyciela firmy Steve'a Jobsa, który zmarł na nowotwór kilka miesięcy po swojej rezygnacji.

  W ostatnim czasie coraz więcej milionerów i miliarderów decyduje się na oddawanie części swoich majątków na cele charytatywne. Cook poszedł między innymi w ślady założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, oraz brytyjskiego biznesmena, Richarda Bransona.

  Dobroczynną działalność najbogatszych ludzi na świecie zapoczątkowała kampania ,,Giving Pledge", której pomysłodawcą był współzałożyciel Microsoftu Bill Gates. Kampania zachęca miliarderów do oddawania większości swoich fortun potrzebującym.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo