Premiera pierwszego singla z zapowiadanej nowej płyty Kari...

  Premiera pierwszego singla z zapowiadanej nowej płyty Kari (Karolina Bis) zatytułowanego „Time”. Utwór „Time” powstał w studiu w Londynie

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Dereszyński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Premiera pierwszego singla z zapowiadanej nowej płyty Kari (Karolina Bis) zatytułowanego „Time”. Utwór „Time” powstał w studiu w Londynie
  Kilka dni temu odbyła się premiera singla Kari (Karolina Bis) zatytułowanego „Time”. To zapowiedź nowego albumu artystki, którego premiera planowana jest na początek przyszłego roku.
  Premiera pierwszego singla z zapowiadanej nowej płyty Kari (Karolina Bis) zatytułowanego „Time”. Utwór „Time” powstał w studiu w Londynie
  Oprócz eterycznych wokali Kari, można w tej kompozycji usłyszeć dźwięki prawdziwej harfy, przesterowanych gitar, ksylofonu a nawet gongi. Wszystko to zostało spojone elektronicznym beatem w refrenie piosenki. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są: K.r.o.s.s. (Kyle Ross), Thomas Trueman oraz Ryan Carins, z którymi Kari współpracuje od kilku lat. „Time” powstał w studio w Londynie latem 2018 roku.

  KARI (Karolina Bis) to polska wokalistka i kompozytorka. Jej twórczość od zawsze przywodzi skojarzenia z takimi artystami jak: Bjork, Agnes Obel, Fever Rey, Sigur Ros, JFDR czy Sylvan Esso. Jej bardzo pozytywnie przyjęty debiut został uznany przez dziennikarzy za przełom na polskiej scenie alternatywnej. Po studiach na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie pracuje nad swoim czwartym albumem studyjnym.

  „Time” to piosenka, którą napisałam w czasie bardzo trudnego rozstania. Opisuję w niej momenty niemocy nawiązania dialogu z samą sobą oraz czas ogromnych zmian w moim życiu.

  KARI - Time (official video)

  Tak jak mówią słowa refrenu: “Give me more time, then I’ll know. Give me more time. My heart is slow” jedynym rozwiązaniem, które wydawało się słuszne, było przyzwolenie na to, żeby czas zweryfikował prawdę. Kiedy śpiewam “I can hear a cloud of voices” mam właśnie na myśli to zamieszanie w głowie. Często jednak odkrywam, że pomimo chaosu, który często odczuwamy w takich sytuacjach, tak naprawdę dokładnie zdajemy sobie sprawę, co jest właściwą decyzją. Przyjaciel powiedział mi kiedyś: “If you don’t know, the answer is probably a ‘No’”. Miał w tym dużo racji.  Klip wyreżyserował Mikołaj Sadowski. Dzięki połączonym siłom Dobro Films, Lunaparku oraz studia Bites powstał bardzo spójny oraz intymny obraz, który stanowi wizualną metaforę odnajdywania własnego głosu, powracania do korzeni i wewnętrznej przemiany.

  Kari w swoim dorobku ma trzy autorskie płyty: “Daddy Says I’m Special” (2011) i “Wounds And Bruises” (2013) oraz „I Am Fine” (2017) (wytwórnia NEXTPOP). Na swoim koncie ma także wielokrotną obecność na playliście BBC Introducing, nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku, nagrodę magazynu HIRO 2012, nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Songwriterów.

  Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując także w większości muzycznych klubów w Polsce.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wmurowanie kamienia węgielnego w MONOPOLIS [VIDEO]

  Wmurowanie kamienia węgielnego w MONOPOLIS [VIDEO]