Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawie 100 rowerów w łódzkim biurze rzeczy znalezionych

(msm)
Aż 74 rowery znajdują się w Biurze Rzeczy Znalezionych łódzkiego magistratu. Większość z nich została tam przywieziona przez policję – wcześniej porzucone na łódzkich ulicach lub dostarczone na komisariaty przez mieszkańców. Właśnie trwa fotografowanie rowerów i ich dokładne opisywanie – 31 lipca w ramach akcji „Znajdź swój rower” na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi zostaną umieszczone zdjęcia wszystkich jednośladów.

Mieszkańcy, który rozpoznają swoją własność i udowodnią, że to ich rower, będą mogli go odzyskać. Łódź wprowadza takie rozwiązanie jako pierwsze miasto w kraju. Wkrótce sfotografowane zostaną także pozostałe przedmioty z biura rzeczy znalezionych – laptopy, telefony komórkowe, walizki, wózki inwalidzkie i dziecięce...
Karczma Śląska - Kuchenne Rewolucje
– Ostatni, 74. rower, który trafił do naszego biura, został przywieziony przez policję we wtorek. Został odnaleziony na ul. Wólczańskiej, miał złamaną kierownicę – prawdopodobnie ktoś nim... rzucał – mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi. – Najwięcej rowerów trafiło do biura w tym i zeszłym roku, a najstarszy rower jest przechowywany od 2008 roku.

Biuro Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Łodzi znajduje się przy ul. Piotrkowskiej 153. Obecnie jest w nim kilkaset przedmiotów, m.in. ok. 50 telefonów komórkowych, 20 walizek (musiały zostać otwarte w urzędzie w poszukiwaniu danych ewentualnego właściciela – w większości były w nich ubrania), 5 dziecięcych wózków spacerowych, dwa wózki inwalidzkie, motorower, kilkanaście wiertarek i... budzik.

Jeżeli ich właściciele nie odnajdą się po opublikowaniu w internecie listy i fotografii zgub, to przedmioty zostaną wystawione na licytację.
Jeszcze miesiąc temu do biura rzeczy znalezionych trafiało codziennie kilka przedmiotów. Teraz jest ich znacznie mniej, bo urząd... odmawia przyjęcia większości przynoszonych rzeczy. Pozwala mu na to nowa ustawa, na podstawie której biuro może odmówić przyjęcia na przechowanie rzeczy znalezionej, jeżeli jej wartość jest niższa niż 100 zł.

– Oczywiście klucze do mieszkań czy aut lub dokumenty są przyjmowane bez kłopotu – mówi Marcin Masłowski.

Miss Polonia Nastolatek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany