Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy z łódzkich placów budowy bezpieczni podczas epidemii? ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Podczas prac budowlanych w Łodzi związanych m.in. z rewitalizacją robotnicy muszą odpowiednio zabezpieczać się przed koronawirusem

Pracownicy budowy są bezpieczni?

Pomimo epidemii koronawirusa w całej Łodzi prowadzone są prace budowlane, m.in. związane z rewitalizacją. To remonty kamienic czy ulic. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa Urząd Miasta w Łodzi wprowadził na placach budowy specjalne procedury bezpieczeństwa.

_- Pracujemy obecnie łącznie na blisko 80 budowach drogowych i kubaturowych. Materiały dostarczane są na czas, nie mamy większych opóźnień w harmonogramach. Firmy przestrzegają zasad BHP, pracownicy przechodzą szkolenia. Doskonałym przykładem jest budowa przy ul. Gdańskiej 1 - _mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Remontujący kamienicę m.in. noszą maseczki.

Środki bezpieczeństwa

Na tym placu budowy obowiązuje codzienna dezynfekcja urządzeń i maszyn, ale także klamek, biur, szatni i stołówek pracowniczych. Wszyscy przed rozpoczęciem pracy mają mierzoną temperaturę ciała. Pracownikom codziennie przypominane są zasady bezpieczeństwa podczas pracy, ale także poza nią.

- Nasi pracownicy posiadają dużą wiedzę na temat zagrożeń zarażenia COVID-19 i przeciwdziałania im, stosują się całkowicie do wytycznych – mówi Krzysztof Hejmanowski, inspektor BHP w firmie WARBUD, odpowiedzialnej za rewitalizację kamienicy przy ul. Gdańskiej.

Również wszystkie osoby, które przychodzą na budowę, muszą mieć maseczki oraz rękawiczki. Podwykonawcy z różnych firm mają także zakaz kontaktu pomiędzy sobą. Muszą także jeść osobno, a do palarni wchodzą po 2 osoby.

Ten wykonawca to dobry przykład dbania o reżim sanitarny. Niestety nie każdy wykonawca aż tak pilnuje bezpieczeństwa pracowników. Są firmy np. remontujące ulice, których pracownicy na powietrzu nie noszą maseczek.

O kamienicy przy ul. Gdańskiej

W kamienicy przy ul. Gdańskiej 1 będą 4 jednopokojowe mieszkania dla osób wychodzących z pieczy zastępczej. W sumie będzie tu 16 mieszkań (8 kawalerek i 8 dwupokojowych). Na podwórku urządzony zostanie zielony skwer. Ciekawostką jest odkrycie na I piętrze budynku - odkryto tu dobrze zachowaną drewnianą podłogę z motywami roślinnymi, która trafiła już do
łódzkiego Lapidarium Detalu Architektonicznego. Remont obejmuje rozbiórkę i odtworzenie więźby dachowej, modernizację elewacji, wymianę okien i drzwi, remont klatki schodowej i wzmocnienie oraz wymianę stropów międzykondygnacyjnych.

Koszt inwestycji to 5,98 mln zł.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany