Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca w Łodzi. Straż miejska w Łodzi szuka funkcjonariuszy. Jakie warunki trzeba spełniać? Ile można zarobić?

Lila Sayed
Lila Sayed
Do 31 lipca osoby zainteresowane mogą ubiegać się o pracę w straży miejskiej w Łodzi. Wolnych jest 10 etatów. Jakie warunki trzeba spełniać? Jakie są etapy rekrutacji? Ile można zarobić?

Wyzywał przechodniów na Piotrkowskiej - interweniowała straż...

Praca w straży miejskiej w Łodzi

Kandydaci muszą posiadać obywatelstwo polskie, mieć ukończone 21 lat i co najmniej średnie wykształcenie. Nie mogą być karani i powinni wykazywać się sprawnością fizyczną.

Dodatkowym atutem w naborze będzie prawo jazdy (B, C, E), upoważnienie do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, umiejętność jazdy konnej, obsługa komputera (pakiet Microsoft Office), znajomość języków obcych, posiadanie dodatkowych uprawnień z zakresu ratownictwa medycznego, znajomość sztuk walki. Listę dokumentów wymaganych w aplikacji można znaleźć na stronie straży miejskiej.

Nabór trwa do ostatniego dnia lipca, a zatrudnienie planowane jest na sierpień.

2 panie i 318 mężczyzn zgłosiło się do służby w łódzkiej straży pożarnej i zostało dopuszczonych do testu sprawności fizycznej w trwającym właśnie naborze. Zaledwie 58 osób, czyli blisko jedna szósta kandydatów, sprawdzian zdała. Co najmniej połowa nie dostanie się do służby, bo w Komendzie Miejskiej PSP w Łodzi jest 26 wolnych etatów. Sprawdziliśmy, jak wygląda strażacki egzamin sprawności fizycznej, na którym odpada najwięcej osób. Czytaj więcej na następnej stronie

Nabór do straży pożarnej. Jak wygląda test sprawności fizycz...

Gdzie składać dokumenty

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy dostarczyć w zamkniętej kopercie oznaczonej imieniem i nazwiskiem kandydata z dopiskiem „Nabór na stanowisko strażnika miejskiego (aplikanta) nr ewid. 5-VI-2023” do dnia 31.07.2023 osobiście do siedziby straży miejskiej w Łodzi (ul. Wólczańska 121/123) lub przesłać pocztą.

Wolnych jest 10 etatów - umowa o pracę w trybie zmianowych w terenie (patrole piesze, patrole rowerowe, patrole konne) i przy biurku (praca przy komputerze: obsługa monitoringu, prace biurowe na terenie budynku).

Kandydat musi przejsc kolejne etapy rekrutacji:

  1. weryfikacja dokumentów,
  2. test sprawnościowy,
  3. test z wiedzy ogólnej, obejmujący znajomość zagadnień z historii, geografii, polityki, wiedzy
  4. o samorządzie, sprawdzający poprawność językową i ortograficzną kandydata,
  5. rozmowa z Komisją Rekrutacyjną,
  6. badania lekarskie.

Ile można zarobić?

W łódzkiej straży miejskiej pracuje około 350 osób. W ciągu doby do realizacji ustawowych zadań kierowanych jest średnio 130 strażników, natomiast w weekend liczba ta zmniejsza się do ok. 90 strażników. Osoby, które zostaną zatrudnione w 12 miesięcy muszą podjąć obowiązkowe szkolenie podstawowe na strażnika miejskiego organizowane przez straż miejską. Szkolenie obejmuje około dwa miesiące zajęć teoretycznych oraz miesiąc praktyk kończących się egzaminem.

Początkujący strażnik zarabia najniższą krajową, która od lipca wynosi 3600 zł brutto plus dodatek stażowy. Po szkoleniu podstawowym pracownik może spodziewać się dodatkowej premii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany