PRACA: W Łodzi rusza program płatnych staży dla studentów....

  PRACA: W Łodzi rusza program płatnych staży dla studentów. 80. procent z nich zostało zatrudnionych przez te firmy!

  (MSM)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Studenci mogą liczyć na staże np. w firmach farmaceutycznch.
  1/2
  przejdź do galerii

  Studenci mogą liczyć na staże np. w firmach farmaceutycznch. ©Dariusz Bloch

  W ostatnie wakacje 68 firm zorganizowało płatne staże dla 200 łódzkich studentów. Aż 80 proc. z nich zostało potem zatrudnionych przez te firmy. W tym roku Urząd Miasta Łodzi, który prowadzi projekt „Praktykuj w Łodzi - staże wakacyjne”, liczy, że efekty będą jeszcze lepsze.
  - Zapraszamy pracodawców do współpracy w tegorocznej edycji największego łódzkiego programu stażowego - mówi Adam Pustelnik, dyrektor biura rozwoju gospodarczego UMŁ.

  Zasadą jest, że staże są płatne (minimalne wynagrodzenie dla stażysty wynosi 14,70 zł brutto za godzinę, co daje minimum 2250 zł za miesiąc stażu w pełnym wymiarze). Rekrutacja kandydatów będzie trwać od 1 do 26 kwietnia. W ostatnich latach płatne staże organizowały firmy z Łodzi i regionu reprezentujące różne branże, m.in. produkcyjną, informatyczną, budowlaną, finansową, logistyczną, marketingową, farmaceutyczną, medyczną, architektoniczną.

  Pracodawcy zgłaszają swój udział w projekcie do 28 lutego, deklarując przynajmniej 1 staż wakacyjny trwający minimum miesiąc w okresie lipiec - wrzesień. Na staże będzie można aplikować na stronie www.praktyki.lodz.pl.
  W ubiegłym roku zgłosiło się ok. 6 tys. osób.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo