Praca: Nabór do policji!

(łb)
Różne odsłony pracy w policji. Nie zawsze jest tak jak w reklamie.

W reklamie wszystko wygląda pięknie. W rzeczywistości po zdanych egzaminach odpada 9 na 10 zdających, jest 124-dniowy kurs (uczestnicy dostają w tym czasie 1560 zł miesięcznie na rękę), kończący się egzaminem. Po nim mogą liczyć na 2 tys. zł netto miesięcznie.

W tym roku komendant główny policji zaplanował przyjęcie nie więcej niż 261 nowych pracowników w garnizonie łódzkim. Rekrutacja podzielona jest na cztery etapy. Do 30 czerwca ma być przyjętych 37 osób. Osoby ubiegające się o pracę mogą składać dokumenty przez cały rok w dni robocze, zarówno w KWP, jak i w komendach miejskich czy powiatowych policji. Wśród aplikujących 60 proc. to mężczyźni. Ci, którzy chcą zasilić kadry policji, muszą zdać egzamin składający się z czterech części: testu teoretycznego, oceny sprawności fizycznej, testu psychologicznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Najwięcej aplikujących odpada na teście psychologicznym „Multiselect” oraz na komisji lekarskiej, która ocenia fizyczne i psychiczne zdolności do pracy w mundurze.

Wspomniane testy składają się z 298 zadań, na rozwiązanie których zdający ma od 1,5 do 2 godzin. Są w nim pytania pozwalające ocenić inteligencję, predyspozycje psychiczne ubiegającego się o pracę, ale też zadania z matematyki, które mają pokazać, czy przyszły policjant będzie potrafił wyliczyć na przykład średnią z wystawionych mandatów. W ostatnich latach zdający musieli np. obliczyć, ile kosztuje 10 biletów z rabatem 20-procentrowym, jeśli jeden kosztuje 9 zł.

- Najwięcej osób ubiega-jących się o pracę w policji to osoby w wieku od 24 do 28 lat - wyjaśnia nam w przesłanym e-mailu podinspektor Beata Prokopowicz, zastępca kierownika wydziału kadr KWP.

Osoba ubiegająca się o taką pracę musi mieć co najmniej średnie wykształcenie, polskie obywatelstwo, musi być niekarana, mieć dobrą opinię i musi potrafić dochować tajemnicy służbowej.

ZMIANA CZASU NA LETNI. KIEDY ZMIENIAMY CZAS NA LETNI. KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARY 2016

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

q
qwedr

za 2000 neto to u mnie niepełnosprawni pracują i wybrzydzają ja pier kto tam chce pracować chyba same obiboki co u mamy bumelują....

J
Jaaa

chce pracowac na 13 posterunku :3

w
wiesz kto

tak tak srają na ciebie parchu. że tacy się rodzą smarki haha. chyba że jesteś na głodzie to cię usprawiedliwia bo jesteś nieświadomy co piszesz.

g
g

to jest SŁUŻBA a nie praca. Pracować to ja sobie mogę nawet 50 lat. Widać, że nie masz zielonego pojęcia czym jedno różni się od drugiego. A jak tak zazdrościsz i uważasz, że jest lepiej służyć, a nie wstępujesz do służby tz . że jesteś debilem. Bo chyba lepiej zarobić i nie narobić się.

.

kumpel tez sie pyta jest psychiczny ale dogoni zlodzieja i wywiezie do lasu

G
Gwint

Chyba do inwigilacji

J
Jan O

Przepisy emerytalne mundurowe rzeczywiście są korzystniejsze od przepisów emerytalnych cywilnych. Ale jest różnica, niekoniecznie każdy mundurowy skorzysta z tych przepisów. Można stracić korzystną emeryturę za przewinienia karne, cywil, bez względu co zrobi, nawet jak zmorduje swego pracodawcę, emeryturę ma zapewnioną, niezmienną. Obecne 25 lat służby daje możliwość przejścia na emeryturę cząstkową, jedynie 60 % wyliczonej średniej pensji z 10 lat służby z dowolnego okresu. Takie wyliczanie z 10 lat może obniżyć emeryturę nawet o 10 %. Czyli policjant będzie miał tylko połowę swojej pensji, przy zarobkach ok. 3 tyś to tylko 1500zł. I jeszcze jeden warunek ukończone 55 lat, by otrzymać w sumie niewielką emeryturę. Mało kto wie, że odchodząc z Policji na przykład w wieku 49 lat, to na emeryturę czeka się jeszcze 6 lat. A wyliczona emerytura nie jest waloryzowana, także po 6 latach może być jeszcze skromniejsza. Na koniec , nie każdy policjant dostanie emeryturę. Gdy nie przejdzie lekarskich badań okresowych, cyklicznych, zostanie przed 25 letnim okresem zwolniony ze służby bez prawa do emerytury mundurowej. Kokosów w służbach mundurowych nie ma. Jest jeden plus dla mundurowych, tego zakładu pracy nikt nie rozwiąże, bez względu na zarządzanie. Czy dobre, czy złe, podatnik i tak zapłaci za wszystko....

a
artur

Testy psychologiczne na inteligencjie a po paru latach kula w łeb

s
srają z wrażenia,

i dobre miny do ludzi robią... .

wypierdalaj w pizdu! wynocha! k**** twoja mac wyjjdż!

w
witek

Widząc niektórych policjantów to na pewno można powiedzieć że przeszli testy sprawnościowe :-) chyba w Mc Donaldzie

g
ghjj

Napisane jest netto

e
egon

To bycie non stop na polu minowym .

g
g

To pracuj 40 jak większość obywateli skoro 25 lat to dla Ciebie nie jest szybko

j
ja

Zapraszamy ludzi o niskiej samoocenie tam się dowartościują i odnajdą

K
K

Z platfusem i krzywym ktegoslupem biorą? Biorą!

Dodaj ogłoszenie