Pożyczki ratalne dla firm – dlaczego warto z nich korzystać?

  Pożyczki ratalne dla firm – dlaczego warto z nich korzystać?

  Materiał Informacyjny

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Pożyczki ratalne dla firm – dlaczego warto z nich korzystać?
  W ofertach niektórych pożyczkodawców można spotkać specjalne warianty produktów dedykowane właścicielom działalności gospodarczych. Dlaczego warto korzystać z takich ofert? Czym różnią się one od standardowych pożyczek sektora pozabankowego? Sprawdźmy.
  Pożyczki ratalne dla firm – dlaczego warto z nich korzystać?

  Pożyczki ratalne dla firm


  Firmy pozabankowe kierują się w swoich działaniach przede wszystkim dobrem klienta oraz jego potrzebami. Dlatego niektórzy pożyczkodawcy zdecydowali się na wprowadzenie ofert dla przedsiębiorców. Z reguły są to zobowiązania ratalne ze względu na większe potrzeby osób prowadzących działalność gospodarczą niż klientów indywidualnych. Ogólne zasady wnioskowania oraz spłaty pożyczki przez internet pozostają bez zmian.


  Należy przejść na odpowiednią stronę pożyczkodawcy, a następnie za pomocą wirtualnego kalkulatora określić interesującą nas kwotę oraz czas spłaty. Po kliknięciu przycisku “Złóż wniosek” lub “Weź pożyczkę” zostaniemy przekierowani do odpowiedniego formularza. Wypełniamy go, dokonujemy weryfikacji, a następnie czekamy cierpliwie na decyzję pożyczkodawcy. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze zostaną przelane na nasze konto. Jakie są więc różnice między ofertą dla firm a tą standardową?


  Różnice


  Jak wspomnieliśmy, właściciele firm mają większe potrzeby, ale również możliwości. Dlatego pożyczkodawcy decydują się na wprowadzanie w ofertach dedykowanych wyższych stawek. Jednak nie jest to regułą. Trudno określić maksymalną kwotę pożyczki dla firm. Mimo to różnice można zauważyć, porównując oferty tego samego pożyczkodawcy w obu wariantach. Przykładowo wzrost maksymalnej wartości zobowiązania może wynosić nawet 10 000 zł.


  Warto zwrócić uwagę również na maksymalny okres kredytowania. Skoro większe kwoty, to również dłuższy termin spłaty. Wśród ofert dla firm dominuje czas obowiązywania umowy wynoszący 24-36 miesięcy. Jednak wśród pożyczkodawców proponujących swoje usługi zarówno przedsiębiorstwom, jak i klientom indywidualnym widać wzrost, nawet o 12 miesięcy. Więcej informacji na temat konkretnych ofert można znaleźć na stronach internetowych pożyczkodawców, przykładowo https://www.ratkomat.pl/dla-firm.


  Oferta utkana z zalet


  Pożyczkodawcy gwarantują swoim klientom minimum formalności oraz warunków do spełnienia. Nie interesuje ich długość stażu. Możesz zaciągnąć pożyczkę na działalność gospodarczą otwartą nawet w tym samym dniu. W przeciwieństwie do ofert bankowych możemy samodzielnie dobrać okres kredytowania oraz termin spłaty. Decyzję otrzymamy nawet w ciągu 15 minut. Pieniądze mogą zostać do nas dostarczone zarówno przelewem, jak i czekiem Giro (czyli do odbioru na poczcie).


  Zazwyczaj jako jedną z wad produktów pozabankowych podaje się zbyt wysoki koszt pożyczki. Jednak w przypadku niektórych ofert dla firm opłaty w banku i firmie pożyczkowej są do siebie zbliżone.Warto dłużej poszukać odpowiedniego produktu, aby nie przegapić dobrej okazji. Pomogą nam w tym porównywarki pożyczek, takie jak przykładowo pozyczkowy-portal.pl.


  Podsumowując, dlaczego warto skorzystać z oferty pożyczkodawców? Tak jak w przypadku standardowych produktów, otrzymujemy gwarancję prostego, szybkiego i bezproblemowego wnioskowania. Dodatkowo warunki stawiane przez firmy pożyczkowe są znacznie mniej rygorystyczne niż bankowe.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo