Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstaje ogromna plantacja truskawek, malin i borówki amerykańskiej

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Tylko w tym sezonie zebrane zostanie tu około 500 ton truskawek oraz 80 ton malin...Obecnie dobiega końca budowa tuneli foliowych na ponad 12 hektarach. Na 8 hektarach będą produkowane truskawki, a na 4,5 maliny. Wkrótce mają ruszyć prace nad przygotowaniem gruntu pod borówki. Jeszcze w tym roku gospodarująca tu firma Daifressh planuje budowę magazynu logistycznego w pobliżu plantacji, gdzie znajdą się chłodnie, biura oraz sortownia.WIĘCEJ NA KOLEJNYM  SLAJDZIE
Tylko w tym sezonie zebrane zostanie tu około 500 ton truskawek oraz 80 ton malin...Obecnie dobiega końca budowa tuneli foliowych na ponad 12 hektarach. Na 8 hektarach będą produkowane truskawki, a na 4,5 maliny. Wkrótce mają ruszyć prace nad przygotowaniem gruntu pod borówki. Jeszcze w tym roku gospodarująca tu firma Daifressh planuje budowę magazynu logistycznego w pobliżu plantacji, gdzie znajdą się chłodnie, biura oraz sortownia.WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Tylko w tym sezonie zebrane zostanie tu około 500 ton truskawek oraz 80 ton malin...

W okolicach Poddębic rozpoczęła się budowa ogromnego gospodarstwa ogrodniczego o powierzchni 100 hektarów. Mają tu być uprawiane truskawki i maliny, później pojawią się także borówki amerykańskie.

Obecnie dobiega końca budowa tuneli foliowych na ponad 12 hektarach. Na 8 hektarach będą produkowane truskawki, a na 4,5 maliny. Wkrótce mają ruszyć prace nad przygotowaniem gruntu pod borówki. Jeszcze w tym roku gospodarująca tu firma Daifressh planuje budowę magazynu logistycznego w pobliżu plantacji, gdzie znajdą się chłodnie, biura oraz sortownia.

- Mamy tu bardzo dobre warunki klimatyczne oraz doskonałą ziemię pod uprawę owoców. Region poddębicki to również strategiczna lokalizacja w celu dystrybucji produktów w kraju i eksportu na inne rynki zbytu – mówi Krzysztof Żabówka, dyrektor Daifressh Berry. - Do produkcji owoców stosujemy nowoczesne systemy. Truskawki będą uprawiane na tzw. rynnach, zwanych też stołami. Maliny w donicach z odpowiednimi rusztowaniami, a borówka amerykańska w dwóch systemach, tzn. w ziemi i w donicach. Głównymi atutami takich upraw są: najwyższa jakość produktu, wykonywanie przez pracowników pracy w komfortowych warunkach - zbiory na stojąco i w tunelach, a także ochrona środowiska, bo ograniczona jest potrzeba używania środków ochrony roślin.

Uruchomienie plantacji to także nowe miejsca pracy. - Będziemy potrzebować pracowników do pracy w tunelach, magazynie, biurze. W tym sezonie to około 100 osób, a w przyszłości liczba ta może zwiększyć się kilkukrotnie – zapowiada Krzysztof Żabówka. - Tylko w tym sezonie planujemy produkcję około 500 ton truskawek oraz 80 ton malin. Trafią one m.in. na rynek województwa łódzkiego.

- Chyba nie ma ekonomisty, który by nie mówił dziś o możliwym załamaniu gospodarki spowodowanej epidemią koronawirusa – mówi burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. - Dlatego informacje o nowych miejscach pracy są dla naszych mieszkańców na wagę złota. Na pewno będziemy służyć pomocą i wspierać nowego inwestora oraz każdego, kto będzie chciał inwestować w naszej gminie.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany