Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powrót do zdalnej szkoły - w środę, 15 kwietnia, kończy się przerwa świąteczna dla uczniów

Magdalena Jach
Magdalena Jach
20.03.2020 gdansk. zycie codzienne w okresie epidemii koronawirusa. nauczanie domowe.   fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki
20.03.2020 gdansk. zycie codzienne w okresie epidemii koronawirusa. nauczanie domowe. fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki Karolina Misztal

W środę, 15 kwietnia, uczniowie i nauczyciele po świątecznej przerwie wracają do nauki online. Zgodnie z decyzją ministra edukacji, podyktowaną sytuacją epidemiczną w kraju, tradycyjne zajęcia w placówkach oświatowych pozostają zawieszone na kolejnych kilkanaście dni – do 26 kwietnia. Ze względu na te ograniczenia oraz profilaktykę rozprzestrzeniania się koronawirusa zaplanowane na 21-23 kwietnia egzaminy klas ósmych w tym terminie się nie odbędą. Nie odbędą się także tradycyjne pożegnania maturzystów i rozdanie im świadectw ukończenia liceów i techników. Na te uroczystości był zarezerwowany 24 kwietnia. Odwołane zostały również majowe matury. Przesunięte zostaną egzaminy zawodowe.

- Wracamy do zajęć przez internet – zapowiada Marcin Józefaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła. – Codziennie rano każda klasa otrzyma swoje zadania – będą lekcje online, linki do materiałów – tak jak to było już sprzed świętami. Jesteśmy gotowi do klasyfikacji maturzystów i wystawienia im świadectw. Kalendarz roku szkolnego nas do tego zobowiązuje.
Do swoich wdrożonych praktyk e-nauki wrócą wszystkie szkoły łódzkie.

- Mamy jeszcze w planach zebrania z rodzicami – mówi Michał Różański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26. – Chcemy je zorganizować także online. Rodzice zalogują się na konta swoich dzieci i tak jak one uczestniczą w lekcjach, tak oni – będą mogli wziąć udział w spotkaniu z wychowawcą.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział, że egzaminy klas VIII i matury zostaną przesunięte na czerwiec. Zmiany mogą nastąpić też w harmonogramie egzaminów zawodowych. Nie określił jednak w tej chwili ich dokładnych dat. Obiecał natomiast, że zostaną ogłoszone z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli sytuacja pozwoli i faktycznie młodzież będzie mogła przystąpić do egzaminów w czerwcu – według MEN – nie będzie potrzeby przesunięcia daty zakończenia zajęć edukacyjnych. Rozdanie świadectw wtedy nastąpiłoby 26 czerwca i rozpoczęłyby się wakacje.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany