Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 55min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Powiat zgierski chce szybkich pieniędzy na cyfryzacje szkół

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Jak prowadzić zdalne lekcje, kiedy w szkołach brakuje komputerów, a uczniowie nie mają laptopów czy choćby tabletów? Jest na to sposób. Wystarać się o pieniądze z "Polski Cyfrowej"...

Starosta zgierski będzie wnioskował do Ministerstwa Edukacji Narodowej o przyznanie dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli powiatowych szkół. Chodzi o zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia zdalnego nauczania, które od 25 marca wprowadzono we wszystkich szkołach w Polsce. W jego sprawnym przebiegu przeszkadzają jednak braki sprzętowe i to zarówno w szkołach, jak i wśród uczniów. Tymczasem jest okazja do otrzymania sporej dopłaty do takich zakupów, gdyż resort oświaty przygotował 180 mln złotych na tego typu inwestycje.

- Od 1 kwietnia samorządy będą mogły ubiegać się o pieniądze na ten cel - informuje Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski. - W puli jest 180 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Resorty edukacji i cyfryzacji zapewniają, że procedura starania się o środki, a także ich wypłata, będą maksymalnie uproszczone, a rozpatrywanie wniosków ekspresowe. Wkład własny samorządów nie jest wymagany. Kwota, jaką gmina lub powiat będą mogły dostać, ma wynosić co najmniej 40 tys. zł.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie