Poważny wypadek na ul. Dąbrowskiego - dwóch robotników wypadło z 6-metrowego podnośnika

Karolina BrózdaZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (22 zdjęcia)
Do groźnego wypadku doszło 24 czerwca około godz. 10.57 na ul. Dąbrowskiego przy Rzgowskiej. Pracujący przy sygnalizacji świetlnej dwaj robotnicy wypadli z kosza podnośnika. Obaj trafili do szpitali.

- Prawdopodobnie doszło do awarii podnośnika - mówią policjanci. - Kosz nagle się odwrócił i dwaj pracownicy wypadli na jezdnię. Mężczyźni pracowali na wysokości około 6 metrów.

24-latek z urazem kręgosłupa i ręki został przewieziony do szpitala im. WAM, 54-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala im. Kopernika.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI

Policjanci znaleźli ciało kobiety w mieszkaniu pod Warszawą. Obok leżało zdrowe niemowlę

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
alpinista
2019-06-25T09:17:12 02:00, alpinista:

ojj....brakło szeleczek....niech zgadnę kasków też nie było?

2019-06-25T09:19:47 02:00, Gość:

Były. Leżały na jezdni. Widziałam na żywo

to panowie sami sobie winni...choć wina pracodawcy że kładzie za mały nacisk na użycie sprzętu ochrony indywidualnej.

W mojej firmie nikt nie wchodzi na 3 stopniową drabine bez kasku...

a
alpinista
2019-06-24T14:34:32 02:00, Gość:

Prawda Jest taka że podnośnik który zamawiasz zazwyczaj ledwo się kupy trzyma a szefowie przeglądy załatwiają po znajomości - co mają zrobić ci biedni robotnicy odmówią wejścia to nie zarobią jeszcze z roboty ich wyrzucą

2019-06-24T14:38:22 02:00, Gość:

Powinni mieć szelki w razie wu

2019-06-24T14:56:25 02:00, Gość:

Jestem osobą która na co dzień spotyka się z pracą na wysokości, podnośniki z łódzkiego przechodzą przeglądy po znajomości -zamów wszystkie firmy zobacz co przyjedzie nie będę podawał nazw...strach wsiadać nie raz nie dwa odmówiłem wejścia kilka razy zaciełem się na bardzo dużej wysokości kierowca który miał niby przeszkolenie nawet nie potrafił tej maszyny rozebrać i awaryjnie opuścić bo instrukcje były w innym języku

2019-06-24T22:38:28 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

tak. odmówić pracy. Jest to praca na wysokości i masz prawo odmówienia wykonywania pracy jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem, bądź stres spowodowany przez pracodawce jest zbyt duży by tego dnia wykonywać pracę o podwyższonym ryzyku!. W takim wypadku pracodawca nie może Cię zwolnić, a jeśli to zrobi można odwołać się do sadu pracy o odszkodowanie z tytułu bez pod-stawnego zwolnienia.

G
Gość
2019-06-25T09:17:12 02:00, alpinista:

ojj....brakło szeleczek....niech zgadnę kasków też nie było?

Były. Leżały na jezdni. Widziałam na żywo

G
Gość

30 m ulicy robić 1,5 roku to jest dramat

a
alpinista

ojj....brakło szeleczek....niech zgadnę kasków też nie było?

G
Gość

a w locie wypieli się z szelek/uprzęży, co za dramat.

aa nauczyciel od BHP przestrzegał, uprząż bezpieczeństwa przede wszystkim przy takich zabawach,

pozdarwiam panów Jerzego i Krzysztofa

G
Gość

[[[[ '> Praca online dla każdego przed .komputerem 16.100zł miesięcznie, zostało. kilka miejsc.;

zapisz sie tu: http://zarobmilion.pl

zarabiasz wygodnie w .domu przed ,komputerem.!

H
Ha

Chyba święto się przedłużyło

C
Czy doczekamy

końca PRL w tym proletariackim mieście?

G
Gość

A oni dalej nie moga tego skrzyzowania skonczyc kpina

G
Gość
2019-06-24T14:34:32 02:00, Gość:

Prawda Jest taka że podnośnik który zamawiasz zazwyczaj ledwo się kupy trzyma a szefowie przeglądy załatwiają po znajomości - co mają zrobić ci biedni robotnicy odmówią wejścia to nie zarobią jeszcze z roboty ich wyrzucą