Postrzelił kompana w stopę podczas imprezy. Broń była nielegalna!

KWP ŁÓDŹ
motywowe
Policjanci zatrzymali uczestników imprezy, podczas której doszło do postrzelenia w stopę jednego z biesiadników. Zebrany materiał w sprawie już pozwolił postawić zarzut jednemu z zatrzymanych.

29 marca 2016 roku do dyżurnego dotarł sygnał od stacji pogotowia ratunkowego o zgłoszeniu się mężczyzny z raną postrzałową. Decyzją lekarzy mężczyznę przetransportowano do szpitala. Na szczęście już wstępne badania wskazywały, że nie ma zagrożenia życia pacjenta. Już po chwili na miejscu pojawili się policjanci.

Analiza sprawy prowadzona przez funkcjonariuszy wskazywała, że w jednym z mieszkań przy ulicy Kongresowej w Łodzi trwała impreza zakrapiana alkoholem. Podczas biesiady właściciel lokalu wyjął rewolwer by pokazać broń kompanom. W pewnym momencie pistolet wystrzelił a kula przeszyła stopę jednego z uczestników imprezy.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia troje uczestników, którzy przybyli z poszkodowanym do placówki służby zdrowia. W chwili interwencji wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. W rękach stróżów prawa znalazło się dwóch mężczyzn w wieku 31 i 29 lat a także 30-letnia kobieta.

Pierwszy z mężczyzn miał w organizmie blisko promil alkoholu, drugi dwa promile a kobieta blisko 0,7 promila tej substancji. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że sprawcą uszkodzenia ciała był nie notowany wcześniej 31-latek.

Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym znaleźli i zabezpieczyli łącznie trzy rewolwery i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Zabezpieczone jednostki zostaną poddane szczegółowym badaniom. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni. W związku z uszkodzeniem ciała grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[ZOBACZ TEŻ FILM Polka wśród ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Polka wśród ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli (autorTVN24/x-news)