Pościg policji za fałszywymi hydraulikami. Ranny policjant! [zdjęcia]

(jed)
Trio oszustów i złodziei specjalizujących się w okradaniu starszych osób metodą „na hydraulika” zatrzymała policja. Udając, że w mieszkaniu potencjalnych ofiar muszą sprawdzić instalacje hydrauliczną złodzieje wchodzili do środka, gdzie wykorzystując nieuwagę gospodarzy kradli ich oszczędności. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych po pościgu podczas, którego uciekinierzy potrącili policjanta. Kryminalni zabezpieczyli także kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz biżuterię pochodzącą z przestępstwa. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje w parach lub trójkach pukali do drzwi samotnie mieszkających starszych osób. Twierdzili, że muszą sprawdzić szczelność instalacji wodno-kanalizacyjnej z powodu awaryjnych wycieków. Już wewnątrz angażowali gospodarza w rzekomą kontrolę prosząc go o odkręcanie wody w łazience. W tym czasie złodziej plądrował mieszkanie. Łupem najczęściej padała gotówka i biżuteria. Pokrzywdzeni orientowali się dopiero po wyjściu nieproszonych gości. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy mogą poruszać się samochodem na krakowskim tablicach rejestracyjnych.

3 czerwca 2015 roku w trakcie rutynowego patrolu na ulicy Ossowskiego policjanci zwrócili uwagę na zaparkowanego tam forda fiestę właśnie na takich numerach. Wewnątrz siedziała jedna osoba. Po chwili z bloku wyszły dwie kolejne i wsiadły do obserwowanego samochodu. Kiedy funkcjonariusze próbowali ich wylegitymować podejrzani odjechali potrąciwszy policjanta. Policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych z broni służbowej. Nikt nie został ranny.

Po krótkim pościgu auto wraz z trójką uciekinierów zostało zatrzymane w rejonie skrzyżowania ulicy Drewnowskiej z aleją Włókniarzy. Podczas przeszukania forda policjanci zabezpieczyli ponad 36 tysięcy złotych oraz biżuterię. Do policyjnego aresztu trafiła 37-letnia kobieta oraz jej dwaj wspólnicy w wieku 29 i 46 lat.

Najstarszy , który był kierowcą nie posiada uprawnień do kierowania. Był już wcześniej notowany za kradzieże. Szybko okazało się, ze w bloku , z którego wyszli przed ucieczką doszło do przestępstwa. 78-letnia pokrzywdzona, która wpuściła rzekomych hydraulików straciła ponad 28 tysięcy złotych oraz biżuterię wartość 3 tysięcy złotych. Cała trójka usłyszała po kilka zarzutów kradzieży mieszkaniowych w większości dokonanych na początku czerwca 2015 roku w łódzkiej dzielnicy Polesie. Ofiarami były zawsze starsze osoby. Dzisiaj zapadną decyzje dotyczące środków zapobiegawczych.

Policja apeluje zwłaszcza do osób starszych aby z większa dozą ostrożności podchodzili do wpuszczania kogokolwiek do swojego domu. Zawsze przed kontrola przedstawicieli administracji, gazowni itp. Można upewnić się telefonicznie lub poprosić o obecność podczas takiej wizyty zaufanego sąsiada lub kogoś z rodziny.

Życzenia na urodziny, wierszyki urodzinowe

[ZOBACZ TEŻ FILM Mężczyzna zatańczył na dachu radiowozu, twierdził, że przepędza wampiry (autor CNN Newsource/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Mężczyzna zatańczył na dachu radiowozu, twierdził, że przepędza wampiry (autor CNN Newsource/x-news)