MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porządek w mieście. Łodzianie chętnie zgłaszają służbom porządkowym oznakowane kosze na śmieci do opróżnienia

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Miasto oznakowało około 1600 koszy ustawionych na ulicy.
Miasto oznakowało około 1600 koszy ustawionych na ulicy. UMŁ
Łodzianie chętnie telefonują do Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych z informacją o przepełnionych specjalnie oznakowanych koszach na śmieci. Zakład przyjmuje kilkadziesiąt takich zgłoszeń w miesiącu.

Indywidualny numer dla każdego pojemnika

- Pomysł na oznakowanie pojemników mający na celu sprawne ich opróżnianie sprawdził się, a analiza tych danych pozwala na przygotowanie cykli zabierania odpadów z koszy przez firmy sprzątające - dodaje biuro rzecznika prezydenta Łodzi.

Indywidualny numer nadano ponad 1600 koszom stojącym na ulicach w Łodzi. Dzięki tej koncepcji ekipy porządkowe sprawniej do nich docierają i je opróżniają, a uszkodzone pojemniki naprawiają - oceniają w magistracie.

Wcześniej mieszkańcy także telefonowali w sprawie wypełnionych po brzegi śmieciami koszy, ale często bywało, że nie potrafili wskazać dokładnej ich lokalizacji. To z kolei opóźniało interwencję służb i firm porządkowych. Nowe rozwiązanie miało to zmienić - ułatwić łodzianom i miejskim służbom szybką identyfikację poszczególnych pojemników.

Więcej

Nowe kosze ustawiono w każdej dzielnicy.

W Łodzi na ulicach ustawiono trzydzieści koszy na śmieci. Lo...

Oznakowane "wulkany" i kosze na segregowane odpady

Indywidualne numery znalazły się na betonowych koszach z metalowym wkładem, nazywane „wulkanami”. Na przymocowanej tabliczce jest widoczny numerem danego pojemnika, który należy podać oraz numer telefonu - 790- 207 - 044 - pod który należy dzwonić, by wskazać przepełniony śmieciami pojemnik lub jego uszkodzenie.
Numery zostały także umieszczone na metalowych, czarnych koszach przeznaczonych do segregacji wrzucanych do nich odpadów. Oznakowanie pomalowano specjalną, odporną na warunki atmosferyczne farbą przy użyciu szablonów.
Na co dzień pojemniki opróżniają pracownicy Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych oraz firm, z którymi miasto podpisało umowę na takie usługi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany