Porażka Pabianic. Matka i córka w jednej drużynie

Natalia i Renata Piestrzyńskie
Natalia i Renata Piestrzyńskie Paweł Łacheta
To był mecz o prestiż, honor, a przy okazji wydarzenie historyczno - towarzyskie. Udało się tylko to ostatnie.

Drużyna PTK Pabianice w lidze koszykarek przegrała z akademiczkami z Rzeszowa.
Po raz pierwszy w historii ekstraklasy na parkeicie pojawiły się w jednej drużynie matka i córka. W zespole PTK brylowała Renata Piestrzyńska, a w końcówce meczu zadebiutowała jej córka 16-letnia córka Natalia.
Obie grają na tej samej pozycji - skrzydłowej i treningi rozpoczęły w wieku 10 lat.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla pabianiczanek. Prowadziły 6:2 i 12:6. Sześć punktów zdobyła Gajda. Później trwała wyrównana walka. Na koniec kwarty gospodynie obroniły wypracowaną przewagę.
W drugiej odsłonie po celnym rzucie Krzywoń za trzy, przewaga PTK zmalała do trzech punktów. Na szczęście błyskawicznie celnym rzutem odpowiedziała Gajda. Potem trwała seria nieudanych akcji obu zespołów, którą przełamała Piestrzyńska (26:19). Niestety kolejne ataki udawały się rzeszowiankom. Rzutem za trzy punkty Mukosiej doprowadziła do remisu. Ostatnie słowo należało do Gajdy, której udana akcja dała minimalną przewagą gospodyniom (31:29).
Fatalny początek trzeciej kwarty. Pabianiczanki straciły osiem punktów, zdobywając ledwo dwa. Na szczęście nie załamały się, tylko ostro wzięły do roboty i po celnych rzutach Krajewskiej i Rozwandowicz znów wyszły na prowadzenie. Niestety znów nastały minuty wielkiej niemocy i AZS prowadził różnicą czterech punktów.
Czwarta kwarta zapowiadała wielkie sportowe emocje. Niestety szybko przewaga akademiczek wzrosła do 10 punktów. Ambitnie walczący pabianiczanki odrobiły część strat, ale nie starczyło im sił, żeby wyjść na prowadzenie.
Dziś pierwszy mecz o dziewiąte miejsce pomiędzy PKT a AZS. Rewanż za tydzień w Rzeszowie.
Na 2 min 12 sekund przed końcem, gdy losy spotkania były rozstrzygnięte na parkiet weszła Natalia Piestrzyńska i zdobyła dwa punkty! W ten sposób historyczne wydarzenie stało się faktem - matka i córka wystąpiły w jednym meczu ekstraklasy.
PKT Pabianice - AZS Rzeszów 54:64
(18:12, 13:17, 16:22, 7:13)

Punkty dla PTK: Gajda 13, Błaszczyk 9, Krajewska 8, Rozwandowicz 5, R. Piestrzyńska (12 zbiórek), Sobczyk, Bogacka po 4, Szałecka 3, Kowalska i N. Piestrzyńska po 2.
najwięcej dla AZS: Kaczmarska 15, Bibrzycka i Czerwonka po 13, Mukosiej 10.