Porażka na koniec zgrupowania ŁKS

Przy piłce Brazylijczyk Eduardo.
Przy piłce Brazylijczyk Eduardo. Maciej Stanik
Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Gutowie Małym formę piłkarzy ŁKS sprawdziła pierwszoligowa Olimpia Grudziądz. Będąca w budowie łódzka drużyna przegrała 2:3.

Drużyna z Grudziądza wydawała się najsilnieszą ekipą, z jaką przed startem nowego sezonu mieli zmierzyć się ełkaesiacy. Potwierdziło się to w pierwszej połowie, przez której większą część dominowali gracze 11. drużyny ubiegłego sezonu I ligi, a wśród nich byli piłkarze ŁKS
- Dariusz Kłus, Michał Łabędzki i Robert Szczot. Ostatni z wymienionych już w 10 minucie asystował przy bramce. W tej akcji widać było brak zgrania w budowanym od nowa zespole ŁKS. Przy drugim golu z łatwością dał się ograć Rafał Kalinowski (ostatnio Flota Świnoujście), jeden z czterech nowych, testowanych w tym meczu piłkarzy. Łodzianie dopiero po półgodzinie gry złapali swój rytm i powinni zdobyć gola. Strzał Eduardo głową obronił jednak bramkarz, a Maciej Górski trafił w słupek.
Po przerwie prowadzenie Olimpii podwyższyć mógł kolejny były ełkaesiak, Marcin Smoliński, ale skuteczniejsi okazali się łodzianie. Najpierw kontaktowego gola zdobył Górski. Najwięcej zasługi przy trafieniu byłego napastnika Legii miał Damian Pawlak, który odebrał piłkę obrońcy. Do wyrównania strzałem zza pola karnego, po akcji nowego Nigeryjczyka Ona Efosa Francisa, doprowadził Jacek Kuklis. ŁKS, w którego szeregach bardzo dobrze spisywał się Paweł Sasin, miał okazje do objęcia prowadzenia, ale ostatecznie zszedł z boiska pokonany. Trzeciego gola podopieczni Marka Chojnackiego stracili po błędach obrońców. Wśród nich dobre wrażenie zostawił Pedrag Kascelan. Kuzyn dobrze znanego w Łodzi Mladena będzie sprawdzany w kolejnych sparingach.
ŁKS - Olimpia Grudziądz 2:3 (0:2)
0:1 - Ruszkul (10), 0:2 - Rogalski (14), 1:2 - Górski (58), 2:2 - Kuklis (81), 2:3 - Frańczak (82)
ŁKS: Olszewski (30, Wyparło, 60 Domżał) - Kalinowski (60, Paluch), Kascelan, Borsukow, Sasin (60, Kubicki) - Kaczmarek (60, Szyc), Cyzio (60, Kuklis), Eduardo (60, Serafiński), Golański (46, Pawlak, 62, Sasin), Stefanowicz (46, Francis) - Górski (60, Stąporski).