Porażka ŁKS z Pelikanem

Paweł Strzelecki
W sparingowym meczu piłkarskim rozegranym w Sierakowicach drugoligowy Pelikan Łowicz pokonał 2:1 czwartoligowy ŁKS

To było bardzo ciekawe spotkanie, a wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Stroną dominującą, szczególnie w pierwszej części spotkania, był ŁKS. Przed przerwą łodzianie stworzyli pięć klarownych sytuacji, ale zdołali wykorzystać tylko jedną. Olaf Okoński w 34 minucie odebrał rywalowi piłkę w środku boiska. Ełkaesiak podciągnął kilka metrów i zdecydował się na strzał z dystansu (ok. 26 metrów). Silnie bita piłka poleciała pod poprzeczkę i bramkarz gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję. Łodzianie byli co najmniej równorzędnym partnerem dla Pelikana, dla którego był to ostatni mecz sparingowy przed startującą za tydzień rundą wiosenną drugiej ligi. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo cztery minuty przed końcem spotkania.

Pelikan Łowicz - ŁKS 2:1 (1:1)
1:0 - Płaza (16), 1:1 - Okoński (34). 2:1 - Wyszogrodzki (86)

ŁKS: Sekuterski (60, Przybylski) - Słyścio, Zimoń, Walencik, Filipiak - Sarafiński, Hajduczek, Ślęzak, Kasztelan - Patora, Okoński