Porażka ŁKS. Przegrali z Flotą 1:5

ei24
ŁKS - Flota Świnoujście 1:5
ŁKS - Flota Świnoujście 1:5 Maciej Stanik
To był pogrom. Łodzianie ulegli Flocie na własnym boisku 1:5. Na szczęście awans do ekstraklasy zagwarantowali sobie już wcześniej.

Bez względu na wynik pojedynku, dla ŁKS-u to już ostatni mecz w I lidze. Łodzianie już wywalczyli sobie awans do ekstraklasy i będą mogli świętować go zaraz po zakończeniu dzisiejszego spotkania.
Składy:
ŁKS: Bogusław Wyparło, Piotr Klepczarek, Michał Łabędzki, Artur Gieraga, Adrian Woźniczka, Krzysztof Mączyński, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Maciej Bykowski, Bartosz Romańczuk, Marcin Mięciel. Trener Andrzej Pyrdoł

Flota: Krzysztof Żukowski, Piotr Tomasik, Ivan Udarević, Sławomir Mazurkiewicz, Bartłomiej Niedziela, Marek Niewiada, Radosław Pruchnik, Tomasz Ostalczyk, Damian Krajanowski, Ensar Arifović, Charles Nwaogu. Trener Petr Nemec

0´ Rozpoczęcie meczu

2´ Pierwsze zagrożenie pod bramką Floty. Dobrze radzą sobie defensorzy gości.

3´ Długa piłka w pole karne Flory ląduje prosto w rękach Żukowskiego.

4´ Mączyński faulowany w środkowej strefie boiska. ŁKS szybko wznawia grę.

5´ Za mocne podanie do Mączyńskiego. Flota wznawia z autu. Szybka akcja i wywalczony rzut rożny.

6´ Piłka z rogu centrowana prosto na głowę Kłusa, który pewnie wybija ją poza pole karne.

9´ Pruchnik faulowany w środku boiska. Próba szybkiego wznowienia powoduje stratę piłki przez Flotę.

10' O:1 dla Floty. Po ładnej akcji Ensar Arifović pewnie przelobował bramkarza ŁKS!

14' Mączyński z rzuty wolnego trafia prosto w jednoosobowy mur.
15' Piłkarze ŁKS dążą do wyrównania, ale po rzucie roźnym piłka przelatuje nad poprzeczką.

20' Akcją ŁKS przeprowadzona lewą stroną boiska kończy się niepowodzeniem.

21' Klepczarek faulowany na połowie ŁKS

22' Kolejna ładna akcja ŁKS lewą stroną boiska, jednak bez dobrego wykończenia.

29' Piłkę wybija Żukowski. Na połowie ŁKS przejmuje ją Nwaogu. Pewnie strzela sama na sam z bramkarzem i jest 0:2.

34' Po stracie drugiego gola akcje ŁKS tracą na rozpędzie.

35´ Kolejny rożny dla Floty. ŁKS wybija piłkę przed pole karne jednak natychmiast przejmują ją goście. Niedziela bliski zdobycia trzeciego gola dla Floty.

36' Atakuje ŁKS. Mięciel wypracowuje pozycję sam na sam z bramkarzem. Lobuje Żukowskiego,ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

40' Nwagou na spalonym.

41' ŁKS w natarciu, nie opuszcza połowy Floty, ale nie pieczętuje przewagi strzałem do bramki.

43' Kolejna kontra Floty omal nie kończy się utratą bramki przez ŁKS.

46' Po doliczonej minucie gwizdek sędziego oznajmia koniec pierwszej połowy. ŁKS - Flota 0:2

46' Początek drugiej połowy meczu

46' Zmiana w składzie ŁKS - za Woźniczkę wchodzi Kaczmarek

50' Strzał na bramkę Floty. Jednak ze spalonego.

52' Faul na Kłusie. Niezbędna okazuje się pomoc lekarza.

52' Kłus wraca na boisko. Przy bocznej linii rozgrzewa się Falisiewicz.

53' Falisiewicz zmienia Ostalczyka.

55' Kontry Floty nadal groźne, ŁKS stracił impet.

56' Miętowy faulowany na środku boiska. Chwilę później faul na Kłusie w polu karnym. Sędzia nakazuje grać dalej.

59' Romańczuk znakomicie wykorzystuje rzut wolny z narożnika boiska. Piła mija interweniującego Żukowskiego i wpada do bramki. Jest 1:2

60' Znów groźnie pod bramką Floty. Piłka mija słupek o centymetry.

61' Żukowski wyrzuca piłkę na aut i prosi o pomoc masażystów Floty.

64' Wznowienie gry. ŁKS na połowie gości.

65' Smoliński i Mięciel stworzyli groźną sytuację pod bramką Floty.

74' Rzut karny dla Floty

75' 1:3 Nwagou pokonuje Wyparłę strzelając z karnego trzeciego gola dla Floty.

76' Mazurkiewicz ukarany żółtą kartką za faul w obronie.

78' Zmiana w zespole Floty - za Arifowicia wchodzi Damian Misan.

83' Po rzucie rożnym Pruchnika Flota zdobywa czwartą bramkę. Jest 1:4!

83' Pruchnika zmienia na boisku Bodziony. Zmiana również w ŁKS. Za Gieragę wchodzi Seweryn.

86' Wolny dla ŁKS w odległości 35 metrów od bramki Floty. Żukowski bez problemu chwyta piłkę.

89' Ostatnia zmiana w ŁKS - Kubicki za Smolińskiego.

91' Sędzia dolicza 4 minuty meczu.

95' Fatalna końcówka dla ŁKS - Flota zdobywa piąta bramkę. Strzelcem gola jest Nwagou. Stan meczu 1:5.