Porażka koszykarzy ŁKS

ei24
Porażka koszykarzy ŁKS ei24
Liczyliśmy na znacznie lepszą postawę pierwszoligowych koszykarzy ŁKS Sphinx. Niestety, łodzianie przegrali na własnym parkiecie z SKK Siedlce 60:66 (10:22, 20:12, 5:16, 25:16), czym mocno skomplikowali sobie plany znalezienia się w czołowej czwórce w fazie play-off.

(z lewej) i Jakub Dłuski.

Podopieczni trenera Piotra Zycha rozpoczęli fatalnie, już w 2 min przegrywając 0:8. Przez całą pierwszą kwartę nie potrafili zniwelować przewagi i było 10:22. W drugiej odsłonie meczu ełkaesiacy zabrali się do pracy i zdołali doprowadzić nawet do remisu (30:30 w 20 min po rzucie Krzysztofa Sulimy).
Niestety, do przerwy już nie trafili, a pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobył Filip Kenig przy stanie 30:39. Potem przewaga gości znów urosła, by w 28 min wynieść nawet szesnaście punktów (32:38 po "trójce'' Bręka). Przed ostatnią odsłoną spotkania siedlczanie prowadzili 50:35 i nie zmarnowali szansy. Fakty są takie, że składne akcje gospodarzy można policzyć na palcach jednej ręki, na parkiecie rządził chaos. Za to się płaci. (BART)

ŁKS: Krzysztof Sulima 13, Salamonik 8, Trepka 7, Szczepaniak 3, Morawiec 2 oraz Dłuski 11, Krajewski 7, Kenig 5, Kalinowski 4.