Porażka koszykarzy ŁKS nad morzem

bap
Z piłką Jakub Dłuski
Z piłką Jakub Dłuski Maciej Stanik
Koszykarze ŁKS ulegli 71:89 w Sopocie Treflowi. To była jedenasta porażka łodzian w 14 meczu w ekstraklasie.

Łodzianie w starciu z trzecim zespołem tabeli nie mieli większych szans na zwycięstwo. Zmiejszyli je niemal do zera już na początku spotkania, kiedy nie potrafili trafić do kosza. Po pięciu minutach było 0:12 i zanosiło się kompromitację. Na szczęście, udało się jej uniknąć, a w drugiej kwarcie nawet zmniejszyć straty do 4 punktów (23:27). Na więcej miejscowi jednak nie pozwolili. Do przerwy znów powiększyli przewagę punktową (50:28) i choć ŁKS wygrał trzecią i czwartą kwartę zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone.
W ekipie z Sopotu zadebiutował były gracz ŁKS Jermaine Mallett. A w łódzkiej drużynie swój pierwszy występ zaliczył Paweł Males.
ŁKS zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Następny mecz rozegra w Łodzi w przyszłą niedzielę (18 grudnia o godz. 18) z Energą Czarnymi Słupsk.

Trefl Sopot - ŁKS 89:71
(25:9, 25:19, 17:20, 22:23)
Trefl: Wiśniewski 16, Waczyński 15, Dylewicz 13, Stefański 12, Burgess 10, Turek 8, Koszarek 8, Szymkiewicz 3, Cummings 2, Mallett 2, Fraś.
ŁKS: Dłuski 14, Kalinowski 14, Szczepaniak 12, Kenig 11, Trepka 7, Sulima 5, Krajewski 3, Malesa 3, Bartoszewicz 2, B.J. Holmes, Salamonik.