Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Porażka koszykarek Widzewa po dogrywce

Leona Jankowska, koszykarka Widzewa
Leona Jankowska, koszykarka Widzewa Paweł Łacheta
Po dramatycznym meczu i dogrywce koszykarki Widzewa przegrały ligowy mecz z Energą Toruń

W piątej minucie po celnym rzucie za trzy punkty Pawlak Widzew prowadził 9:6, a półtorej minuty później już 11:6 po skutecznej akcji Jankowskiej. Kwarta skończyła się jednak remisem.
Początek drugiej kwarty należał do Jankowskiej, która w trzech akcjach zdobyła
8 punktów, co pozwoliło łodziankom prowadzić 22:16. Po chwili celny rzut Tondel za trzy dał gospodyniom prowadzić 25:18. Dzięki świetnie punktującej Ross torunianki wzięły się za odrabianie strat i na 3 minuty przed końcem kwarty wyszły na prowadzenie (28:29). Gospodynie broniły się kolejnymi celnymi rzutami za trzy punkty Kopczyk i za dwa Jankowskiej. Wygrały kwartę i prowadziły różnicą 5 punktów. Gdyby rywalki nie miały w swoich szeregach Amerykanki Ross, poległyby z kretesem.
Trzecią kwartę świetnie rozpoczęła Jankowska. Jej punkty dały widzewiankom 9-punktowe prowadzenie. Potem raz jeden, raz drugi zespół skuteczniej walczył pod tablicami. Po udanej akcji Kopczyk widzewianki prowadziły już 47:37, ale Ross nie dawała za wygraną. 6-punktowe prowadzenie gospodyń zapowiadało spore emocje w ostatniej kwarcie.
Udane trzy akcje Pawlak pozwoliły gospodyniom prowadzić 55:46. Potem przewaga zmalała do sześciu punktów, ale łodzianki były skuteczniejsze i na cztery minuty przed końcem, ich przewaga znów wzrosła do 9 pkt. Ale toruniankom nie brakowało energii. Na 50 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 62:61 i wszystko było możliwe. Na 29 s po jednym celnym rzucie wolnym Pawlak przewaga łodzianek wzrosła do dwóch punktów. Niestety w akcji pod koszem torunianek faul popełniła Chomicka i Idczak doprowadziła do remisu. Ostatnia akcja Kopczyk nic nie dała. Doszło do dogrywki. Po rzucie za dwa punkty Pawlak prowadziły łodzianki, ale potem rządziły rywalki i one uzyskały 4 pkt przewagi. Kolejna akcja Pawlak zmniejszyła tę przewagę do punktu po trzech minutach gry. Ostatnie słowo w nerwowej końcówce należało jednak do torunianek.
Widzew Łódź
- Energa Toruń 69:74
(14:14, 22:17, 12:11, 15:21, dogrywka 6:11)

Widzew: Jankowska 20, Pawlak 19 (12 zbiórek), Kopczyk 9, Tondel 8, Chomicka 6, Modelska 1. Najwięcej punktów dla Energii: Ross 28, Idczak 13, Misiak 12.
Pozostałe wyniki meczów 13. kolejki: PTK Pabianice - Centrum Wzgórze Gdynia 47:68 (14:13, 12:9, 12:17, 9:29), Artego Bydgoszcz - Matizol Lider Pruszków 78:58, AZS-OPTeam Rzeszów - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 54:64. 15 grudnia: CCC Polkowice - Widzew Łódź. Energa Toruń - PTK Pabianice.