Porażka Gortata

h
Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie ulegli na wyjeździe po dogrywce Oklahoma City Thunder 105:106.

To ich czwarta porażka w obecnym sezonie ligi NBA. Polski koszykarz zdobył 11 punktów, miał osiem zbiórek i cztery bloki.

29-letni łodzianin rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, na parkiecie przebywał 39 minut. Trafił cztery z dziewięciu rzutów z gry i trzy z pięciu wolnych, zebrał osiem piłek w obronie. Jego dorobek uzupełniają dwie asysty, przechwyt, cztery bloki (najwięcej w tym spotkaniu) i jedna strata. Popełnił także dwa faule.

W drugim kolejnym meczu "Czarodziejów" do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Tym razem jednak to ich rywale okazali się skuteczniejsi w decydujących momentach.