Porażka GKS Bełchatów

Marian Kelemen bohater Śląska Wrocław
Marian Kelemen bohater Śląska Wrocław Tomasz Hołod/Polskapresse
Piłkarze GKS Bełchatów przegrali ligowy mecz, tracąc bramkę w 84 minucie z rzutu karnego

Piłkarze GKS Bełchatów byli lepsi od Śląska Wrocław, ale zeszli z boiska pokonani. Stracili bramkę w 84 minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Diaza.
Najlepszym piłkarzem na boisku był bramkarz wrocławian Kelemen, który obronił rzut karny egzekwowany przez Barana i wyszedł zwycięsko z czterech sytuacji sam na sam.
GKS zajmuje 13. miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 25 punktów.
W pozostałych spotkaniach: Legia pokonała Ruch 2:0. Liderem jest Legia - 48 punktów. Warszawianie mają trzy punkty przewagi nad Śląskiem.
Jagiellonia Tomasza Hajty pokonała Wisłę Michała Probierza (któremu idzie jak po grudzie w Krakowie, piąty mecz z rzędu Wisły bez zwycięstwa) 1:0. Złotego gola strzelił Maciej Makuszewski, którego zimą starał się pozyskać Widzew. Żółtą kartkę (ósmą w sezonie) ujrzał kapitan Wisły Cezary Wilk i nie zagra w kolejnym ligowym pojedynku z ŁKS.