Popularny gatunek gier już zawitał na przeglądarki...

  Popularny gatunek gier już zawitał na przeglądarki internetowe!

  Materiał partnera zewnętrznego

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Popularny gatunek gier już zawitał na przeglądarki internetowe!
  1/5
  przejdź do galerii
  Świat gier komputerowych w ostatnim czasie stał się szczególnie podatny na pojawianie się na rynku różnorakich trendów, które często skutkują prawdziwym zalewem różnego rodzaju produkcji koncentrujących się na pewnym mechanizmie rozgrywki – będącym zresztą podstawową przyczyną popularności różnych „nowych” gatunków. Chyba najświeższym przykładem są gry w stylu battle royale; jest to dosyć prosty model, który opiera się na tym, że rozgrywka koncentruje się na oddaniu dużej liczbie graczy na raz do dyspozycji sporej planszy, usianej różnego rodzaju przeszkodami oraz przedmiotami do zebrania, zaś zadaniem rywalizujących jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników.

  Na rynku gier pojawiło się sporo komercyjnych gier, jak PlayerUnknown’s Battlegrounds czy Fortnie, które zdobyły sobie w krótkim czasie olbrzymią popularnością i cieszą się równie wielką bazą graczy. Oprócz takich „sztandarowych” pozycji pojawiło się jednak mnóstwo mniejszych tytułów, zwłaszcza jeśli spojrzymy na gry niezależne. Jednym z ciekawszych tytułów spośród tego grona jest ZombsRoyale.io – przeznaczona na przeglądarki internetowe dwuwymiarowa produkcja, która łączy w sobie elementy battle royale z klasykami wieloosobowej rozgrywki.

  ZombsRoyale.io rozgrywa się w dwuwymiarowym, losowo generowanym świecie, gdzie na wirtualnej planszy może rywalizować ze sobą w tym samym czasie nawet stu graczy. Rozgrywka toczy się w dosyć utartym przez produkcje battle royale stylu – nim przystąpimy do właściwej walki znajdujemy się w samolocie, z którego możemy wyskoczyć w niemal dowolnym momencie, aby wybrać miejsce, z którego chcemy rozpoczynać zabawę. Następnie zbierając porozsiewane po planszy uzbrojenie wykorzystujemy je, aby wyeliminować naszych oponentów oraz przetrwać jak najdłużej – możliwie pozostając jedynym żywym graczem w rozgrywce.

  Nim jednak przystąpimy do właściwej rozgrywki, warto coś dodać o menu głównym – jest to pierwsza rzecz z jaką się zatkniemy po uruchomieniu gry. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że jedyne czego gra od nas wymaga, to podanie nicku, pod jakim chcemy być identyfikowani w czasie gry. Nie musimy jednak rejestrować się ani w żaden inny sposób „oficjalnie” przystępować do ZombsRoyale io na Poki. Niemniej, twórcy dają nam możliwość zalogowania się poprzez konta na portalu społecznościowym Facebook oraz za pośrednictwem Google+. W ten sposób możemy śledzić nasze statystyki w rozgrywce, a także odblokowywać różnorakie kosmetyczne nagrody. Jak wspomniano wcześniej, nie jest to jednak w żaden sposób obligatoryjne.

  W menu głównym możemy także wybrać tryb rozgrywki jaki nas interesuje. Poza klasycznym battle royale polegającym na, jak już wcześniej wspomniano, wyeliminowaniu wszystkich innych graczy na planszy, do naszej dyspozycji oddano również tryb Duo, w którym gracze są przydzielani do dwuosobowych drużyn i wspólnie rywalizują o przetrwanie. Dla fanów rozgrywki drużynowej przygotowano także tryb Squad będący adaptacją mechanizmów drużynowego deathmatchu w mechanice battle royale.

  Sama rywalizacja koncentruje się na typowej dla tego gatunku mechanice. Naszym zadaniem jest eliminacja wrogów przy wykorzystaniu znalezionej porozsiewanej po planszy broni. Wachlarz uzbrojenia jest całkiem szeroki. Znajdziemy tutaj karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, granaty, wyrzutnie rakiet i wiele innych. Każda z broni umieszczona jest w kolorowo oznaczonej skrzyni – kolor skrzyni odpowiada kolorowi broń, a ten zaś oznacza jej jakość. Im „lepszy” kolor, tym większe obrażenia zadaje broń oraz jest bardziej wytrzymała na zużycie (gdy ten ostatni wskaźnik spadnie do zera broń staje się bezużyteczna). Relację koloru do jakości możemy sprawdzić dzięki podręcznemu tutorialowi.

  Podsumowując, ZombsRoyale.io to bardzo strawny kawałek elektronicznej rozrywki. Łatwy dostęp do gry, przyjazne do opanowania sterowanie oraz ciekawie zrealizowana mechanika i podejście do tematu sprawiają, że produkcja z powodzeniem nadaje się na kilkuminutową przerwę, jak i długie godziny zaciętej walki. Dzięki specjalnemu trybowi możemy również do zabawy zaprosić znajomych i wspólnie rywalizować o dominację na wirtualnej arenie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo