Ponad połowa lokatorów bloku komunalnego przy ul. Staffa 26a odebrała już klucze do swoich nowych mieszkań [Zdjęcia]

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Lokatorzy osiedlają się w bloku komunalnym przy ul. Staffa 26a. Miasto tymczasem przedstawiło plany budowy kolejnych mieszkań.

Ponad połowa lokatorów świeżo wybudowanego bloku komunalnego przy ul. Staffa 26a odebrała już klucze do swoich nowych mieszkań. Kolejne mieszkania zostaną oddane w ręce lokatorów w najbliższych dniach. Budynek wielorodzinny został oddany do użytku w ubiegłym tygodniu. Powstał on na osiedlu 650-lecia, a więc w miejscu, gdzie jest doskonała infrastruktura towarzysząca - utwardzone ulice, chodniki, sklepy, przedszkola i szkoły oraz dobrze rozwinięta komunikacja miejska. Tym razem uroczystość oddania budynku odbyła się w kameralnej oprawie. Aby nie organizować zgromadzeń - do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszono dwie rodziny przyszłych lokatorów...

Blok posiada cztery kondygnacje i trzydzieści dwa mieszkania o powierzchni od 44 do 60 metrów kwadratowych. To kolejna inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. W ostatnich latach podobne budynki powstały też bloki przy ul. Emilii Plater przy Rembowskiego oraz przy ul. Długiej. Zostały w całości zasiedlone, liczba chętnych znacząco przekraczała liczbę dostępnych mieszkań.

Najnowszy budynek - na osiedlu 650-lecia powstał w ramach programu „Moje M – krok po kroku”. Oferta skierowana była do mieszkańców już korzystających z zasobu komunalnego i regularnie opłacających czynsz, ewentualnie oczekujących na mieszkanie komunalne.

Miasto zapowiada, że to nie koniec mieszkaniowych inwestycji. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja związana z budową nowego bloku przy ul. Staffa (20 lokali). Nabór wniosków ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Fala upadłości dopiero przed nami?

Wideo

Dodaj ogłoszenie