Półtora tysiąca produktów spożywczych dla Matki Polki - centrum handlowe wspiera szpital

Magdalena Jach
Magdalena Jach
CH Nowa Górna i Carrefour wspierają CZMP. Na zdj. dyrektor Carrefour Marcin Szkodziński.
CH Nowa Górna i Carrefour wspierają CZMP. Na zdj. dyrektor Carrefour Marcin Szkodziński. new bridge
Udostępnij:
Centrum Handlowe Nowa Górna wspiera szpital. Ponad 1,5 tys. artykułów spożywczych trafiło do ICZMP.

Ponad 1,5 tys. produktów spożywczych zasiliło potrzeby Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. To inicjatywa Centrum Handlowego Nowa Górna zorganizowana we współpracy ze sklepem Carrefour, aby wesprzeć pacjentów i personel medyczny placówki w czasie epidemii.
W związku z epidemią koronawirusa zabezpieczenie personelu medycznego szpitali jest szczególnym priorytetem. Towary takie jak żywność, artykuły higieniczne czy codzienne środki czystości to dziś w wielu placówkach medycznych artykuły pierwszej potrzeby, których zapasy niezwykle szybko się kończą.
Dlatego w akcie solidarności z mieszkańcami, Centrum Handlowe Nowa Górna przygotowało wózki załadowane kilkuset kilogramami niezbędnych produktów, które wesprą funkcjonowanie, znajdującego się w najbliższym sąsiedztwie obiektu - Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Łódzkie centrum handlowe uruchomiło pomoc pod postacią ponad 1,5 tys. artykułów spożywczych. Część z tych produktów zorganizował największy najemca centrum, sklep Carrefour, który również postanowił włączyć się w akcję pomocy.
Dzięki temu dziś do placówki trafił m.in. zapas wody mineralnej, herbaty, kawy, mleka, wafli ryżowych, suchych produktów np. makaronu, ryżu czy dżemów, z których korzystać będą zarówno pacjenci, jak i lekarze oraz pielęgniarki.
- Świadomi sytuacji, z jaką mierzą się obecnie pacjenci i polska służba zdrowia, bez namysłu zareagowaliśmy i zwróciliśmy się z pytaniem do dyrekcji szpitala, co możemy podarować. Cieszymy się, że w ten sposób choć w minimalnym stopniu możemy przyłączyć się do walki z epidemią, która dotyka nas wszystkich - mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela Centrum Nowa Górna w Łodzi.
Skąd pomysł na wsparcie akurat ICZMP? – Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki to nasz najbliższy sąsiad, z którym regularnie podtrzymujemy kontakt i w którego przedsięwzięciach bierzemy udział, a więc wybór był prosty. Tym bardziej, że to nie pierwsza inicjatywa, podczas której możemy pomóc placówce – wyjaśnia Marta Drzewiecka.
Przygotowana darowizna dla ośrodka w Łodzi to odpowiedź na realne potrzeby szpitali, które teraz mają najgorętszy okres. Jak podkreśla przedstawicielka łódzkiego obiektu, tego rodzaju pomoc wpisana jest w sąsiedzkie relacje, które Centrum Handlowe Nowa Górna tworzy od wielu lat ze swoim otoczeniem.
- Nowa Górna to centrum mocno związane ze swoim sąsiedztwem, stąd pomysł na wsparcie właśnie na szczeblu lokalnym. Aktualnie koncentrujemy się na kwestiach priorytetowych, a tą jest komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawne funkcjonowanie szpitali. Wierzymy też, że kropla drąży skałę, a za naszym przykładem pójdą kolejne firmy i przedsiębiorcy w mieście – mówi Drzewiecka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

x
xxx

Brawo!

Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie