Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Półtora tysiąca produktów spożywczych dla Matki Polki - centrum handlowe wspiera szpital

Magdalena Jach
Magdalena Jach
CH Nowa Górna i Carrefour wspierają CZMP. Na zdj. dyrektor Carrefour Marcin Szkodziński.
CH Nowa Górna i Carrefour wspierają CZMP. Na zdj. dyrektor Carrefour Marcin Szkodziński. new bridge
Centrum Handlowe Nowa Górna wspiera szpital. Ponad 1,5 tys. artykułów spożywczych trafiło do ICZMP.

Ponad 1,5 tys. produktów spożywczych zasiliło potrzeby Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. To inicjatywa Centrum Handlowego Nowa Górna zorganizowana we współpracy ze sklepem Carrefour, aby wesprzeć pacjentów i personel medyczny placówki w czasie epidemii.
W związku z epidemią koronawirusa zabezpieczenie personelu medycznego szpitali jest szczególnym priorytetem. Towary takie jak żywność, artykuły higieniczne czy codzienne środki czystości to dziś w wielu placówkach medycznych artykuły pierwszej potrzeby, których zapasy niezwykle szybko się kończą.
Dlatego w akcie solidarności z mieszkańcami, Centrum Handlowe Nowa Górna przygotowało wózki załadowane kilkuset kilogramami niezbędnych produktów, które wesprą funkcjonowanie, znajdującego się w najbliższym sąsiedztwie obiektu - Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Łódzkie centrum handlowe uruchomiło pomoc pod postacią ponad 1,5 tys. artykułów spożywczych. Część z tych produktów zorganizował największy najemca centrum, sklep Carrefour, który również postanowił włączyć się w akcję pomocy.
Dzięki temu dziś do placówki trafił m.in. zapas wody mineralnej, herbaty, kawy, mleka, wafli ryżowych, suchych produktów np. makaronu, ryżu czy dżemów, z których korzystać będą zarówno pacjenci, jak i lekarze oraz pielęgniarki.
- Świadomi sytuacji, z jaką mierzą się obecnie pacjenci i polska służba zdrowia, bez namysłu zareagowaliśmy i zwróciliśmy się z pytaniem do dyrekcji szpitala, co możemy podarować. Cieszymy się, że w ten sposób choć w minimalnym stopniu możemy przyłączyć się do walki z epidemią, która dotyka nas wszystkich - mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela Centrum Nowa Górna w Łodzi.
Skąd pomysł na wsparcie akurat ICZMP? – Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki to nasz najbliższy sąsiad, z którym regularnie podtrzymujemy kontakt i w którego przedsięwzięciach bierzemy udział, a więc wybór był prosty. Tym bardziej, że to nie pierwsza inicjatywa, podczas której możemy pomóc placówce – wyjaśnia Marta Drzewiecka.
Przygotowana darowizna dla ośrodka w Łodzi to odpowiedź na realne potrzeby szpitali, które teraz mają najgorętszy okres. Jak podkreśla przedstawicielka łódzkiego obiektu, tego rodzaju pomoc wpisana jest w sąsiedzkie relacje, które Centrum Handlowe Nowa Górna tworzy od wielu lat ze swoim otoczeniem.
- Nowa Górna to centrum mocno związane ze swoim sąsiedztwem, stąd pomysł na wsparcie właśnie na szczeblu lokalnym. Aktualnie koncentrujemy się na kwestiach priorytetowych, a tą jest komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawne funkcjonowanie szpitali. Wierzymy też, że kropla drąży skałę, a za naszym przykładem pójdą kolejne firmy i przedsiębiorcy w mieście – mówi Drzewiecka

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany