jac
Polska u-21 - Ukraina u-21 2:0
Polska u-21 - Ukraina u-21 2:0 Tomasz Czachorowski
Udany test młodzieżówki do lat 21. Drużyna prowadzona przez Marcina Dornę wygrała w Bydgoszczy z rówieśnikami z Ukrainy 2:0 (1:0). Przed przerwą trafił Mariusz Stępiński, a pod koniec wprowadzony Kamil Mazek. Rzut karny zdołał wybronić Jakub Wrąbel, a zmarnować... Stępiński. Było to czwarte towarzyskie spotkanie reprezentacji w tym roku – trzecie wygrane. Weszło w skład przygotowań do przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które Polska zorganizuje samodzielnie.

Polacy wystąpili w optymalnym składzie. Zabrakło jedynie Igora Łasickiego, którego w Napoli zatrzymała kontuzja. Pozostali byli do dyspozycji trenera – włącznie z Mariuszem Stępińskim. Ostatnio napastnik FC Nantes strzelił swoje dwa pierwsze gole w lidze francuskiej. To zwiastowało, że i dziś błyśnie skutecznością. Czy tak wyszło? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie.

Stępiński mógł zakończyć mecz przynajmniej z hat-trickiem, a zakończył „tylko” z golem i asystą. Najpierw wyprowadził Polskę na prowadzenie. Była 14 minuta. Po wymianie podań z Krzysztofem Piątkiem, a więc drugim napastnikiem, „Stępień” pewnie skierował piłkę do siatki. Później tej pewności, spokoju już mu brakowało. W 84 minucie podszedł do jedenastki podyktowanej za faul na Dawidzie Kownackim i jej nie wykorzystał – uderzył niemal w środek bramki. Szybko się jednak zrehabilitował, bo zaraz potem podał wprowadzonemu Kamilowi Mazkowi, który ustalił wynik na 2:0.

Biało-czerwoni wygrali nie tylko dzięki Stępińskiemu czy Mazkowi. Swoją rolę odegrał też bramkarz Jakub Wrąbel. Po tym jak Sebastian Rudol dotknął piłkę ręką, bramkarz Olimpii Grudziądz wyczuł próbę Ivana Zotko z jedenastego metra. Ukraina więc nie wyrównała a na ostatni kwadrans straciła jeszcze jednego zawodnika, bo za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną z boiska wyleciał Volodymyr Grachov.

W następnym towarzyskim spotkaniu drużyna Marcina Dorny zmierzy się z Czarnogórą (10 października, godz. 17:30 - Stadion Miejski w Gdyni).

MŚ 2018 w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Polska U-21 pewnie wygrała z Ukrainą. Gole Stępińskiego i Mazka, Wrąbel obronił karnego - Gol24