Polska - Serbia 3:1!

ei24
Polska - Serbia 3:1! ei24
Polscy siatkarze wygrali trzeci mecz na mistrzostwach świata we Włoszech.

Polscy siatkarze wygrali trzeci mecz na mistrzostwach świata we Włoszech. W ostatnim spotkaniu pierwszej fazy turnieju biało-czerwoni pokonali 3:1 Serbię i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do drugiej fazy mistrzostw.** Obie drużyny mierzą w medal, więc można było spodziewać się zaciętej rywalizacji. Tymczasem pewni awansu biało-czerwoni nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z utytułowanym rywalem. **

W pierwszym secie wyrówana gra toczyła się do drugiej przerwy technicznej. W drugiej odsłonie trwało to jeszcze krócej, bo od stanu 11:11 Serbowie byli tylko tłem dla znakomicie grającej reprezentacji Polski. W trzeciej partii Serbowie podjęli walkę, ale, jak się okazało, był to jedyny wygrany przez nich set. W czwartym Polacy wrócili na swój bardzo dobry poziom gry i nasze marzenia o medalu stają się ;coraz bardziej realne.

Polska - Serbia 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:23)
Polska: Gruszka, Kurek, Nowakowski, Zagumny, Możdżonek, Winiarski, Ignaczak (libero) oraz Czarnowski, Bartman, Wlazły, Łomacz.

W drugim meczu grupy F Niemcy pokonały 3:0 Kanadę. Teraz siatkarze mają dwa dni wolnego. Druga runda rozpocznie się w czwartek. Polacy zagrają w Anconie z Bułgarią i przegranym meczu Brazylia - Kuba. ; (bap)