POLSKA GIBRALTAR. POLSKA GIBRALTAR WYNIK 8:1 dla Polaków

POLSKA GIBRALTAR TRANSMISJA NA ŻYWO, POLSKA GIBRALTAR WYNIk
POLSKA GIBRALTAR TRANSMISJA NA ŻYWO, POLSKA GIBRALTAR WYNIk archiwum

POLSKA GIBRALTAR TRANSMISJA NA ŻYWO, POLSKA GIBRALTAR WYNIK

Za 10 minut zaczynamy mecz Polska Gibraltar

Piłkarze już przygotowani. Obie reprezentacje wychodzą na boisko.
Hymny odegrane i odśpiewane. Pamiątkowe zdjęcia i piłkarze rozbiegają się po boisku.
1' Zaczęli
2' Rzut rożny dla Polaków. Kontra gości, ale sytuacja wyjaśniona na środku boiska.
3' Oczywiście Polacy dominują. Mieliśmy już 3 akcja, choć w żadnej nie zagroziliśmy bramkarzowi Gibraltaru.
4' Pogubiliśmy się w polu karnym i było groźnie! Na szczęście nic z tego nie wyszło.
My chcemy gola Polacy my chcemy gola! - kibice głośno dopingują biało-czerwonych.
6' Gramy piłką, dobra akcja Polaków, ale zbyt koronkowa i ze 100 procentowej sytuacji... piłka wyszła na aut bramkowy. Z 7 metrów Milik nie trafił w bramkę.
8' GOLLLL!!! Bramka Kamila Grosickiego!!! Prowadzimy 1:0.
10' Kolejna akcja Polaków, tym razem sędzia podnosi chorągiewkę - pozycja spalona.
12' Dominujemy na boisku. Są sytuacje, ale póki co, tylko 1:0.
14' Kamil Grosicki po raz drugi. GOOOOLLLLL!!! Prowadzimy 2:0.
18' GOOOOLLLL Robert Lewandowski - piękny strzał z dystansu.
20' Lewandowski sam na sam z bramkarzem - huknął jak z armaty, ale bramkarz wybił na róg.
23' Milik potężna bomba po samotnym rajdzie - ciut nad poprzeczką.
27' Dominujemy bezapelacyjnie. Kolejne bramki, to tylko kwestia czasu.
30' GOLLLL Lewandowskiego. 4:0 dla Polaków.
37' Mecz jest całkowicie jednostronny. Rywale Polaków praktycznie nie przechodzą połowy boiska.
40' Rzut rożny dla Polaków. Goście wybijają piłkę.
Do przerwy nic się nie wydarzyło godnego odnotowania.

46' Gramy. Polacy bez zmian
56 GOLLLL dla Polaków - bramkę strzela Milik.
59' Kolejna bramka dla biało - czerwonych. Kuba Błaszczykowski
65' Polacy prowadzą już 6:0.
73' Arek Milik i 7:0
75' 8:0 dla Polaków....

Już tylko trzy kolejki spotkań pozostały do zakończenia eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się we Francji. Duży wpływ na ostateczny kształt tabeli gr. D mogą mieć dzisiejsze spotkania.
Dla Polski oprócz konfrontacji z Gibraltarem istotne będą wyniki meczów w Glasgow, gdzie Szkocja podejmie Nimców, oraz w Dublinie, gdzie Irlandia zmierzy się z Gruzją. Gospodarze obu spotkań oprócz Niemców nadal liczą się w walce o jedno z dwóch premiowanych bezpośrednim awansem miejsc.

Lewandowski jest najskuteczniejszy
Robert Lewandowski był najlepszym piłkarzem polskiej drużyny w przegranym spotkaniu piłkarskich eliminacji EURO?2016 z Niemcami.
ny udowodnił, że nie jest przypadkiem, że reprezentuje barwy jednego z najlepszych światowych zespołów -?Bayernu?Monachium. Robert w formie, a jest obecnie w wyśmienitej, to przynajmniej pięćdziesiąt procent wartości naszej drużyny narodowej. Miło jest patrzeć na jego grę i zachowanie na boisku.

Lewandowski przełamuje schematy, które przylgnęły do większości napastników. To zawodnik kreatywny, który myśli na murawieu. Nie czeka jedynie na pozycje wypracowane przez partnerów, ale często sam szuka okazji, by zainicjować groźny i nieszablonowy atak. Nie ma kompleksów i zahamowań. Zna swoją wartość i jak czołg prze do przodu. Ech, szkoda, że w kadrze trenera Nawałki nie ma więcej piłkarzy tego formatu, bowiem wówczas moglibyśmy już teraz rozważać o medalowych szansach podczas przyszłorocznego EURO we Francji.

Lewandowski jest najlepszym strzelcem eliminacji mistrzostw Europy 2016. Po siedmiu seriach gier w poszczególnych grupach kapitan reprezentacji Polski ma na koncie już osiem bramek. Zrównał się też z legendą biało-czerwonych na liście strzelców wszech czasów naszej reprezentacji.

Drugie miejsce ex aequo zajmuje aż siedmiu zawodników, z Anglikiem Waynem Rooneyem na czele, którzy zdobyli po sześć bramek (Anglik Danny Welbeck, Walijczyk Gareth Bale, Niemiec Thomas Mueller, Bośniak Edin Dżeko, Słoweniec Milivoje Novaković i Irlandczyk z Północy Kyle Lafferty).
Lewandowski strzelił w piątek 27. gola dla reprezentacji Polski. Tyle samo bramek dla drużyny narodowej zdobył legendarny Gerard Cieślik.