Polscy siatkarze poznali rywali w tegorocznych mistrzostwach...

  Polscy siatkarze poznali rywali w tegorocznych mistrzostwach Europy

  red/bill

  Sportowy24

  Aktualizacja:

  Sportowy24

  Michał Kubiak we wrześniu minionego roku cieszył się z drużyną z wygrania mistrzostw świata.

  Michał Kubiak we wrześniu minionego roku cieszył się z drużyną z wygrania mistrzostw świata. ©sylwia dabrowa / polska press

  Holandia, Czechy, Estonia, Ukraina i Czarnogóra - to rywale polskich siatkarzy w grupie D tegorocznych mistrzostw Europy, które we wrześniu odbędą się na terenie czterech krajów. Drużyna Vitala Heynena pierwszą fazę grać będzie w Amsterdamie i Rotterdamie.
  Michał Kubiak we wrześniu minionego roku cieszył się z drużyną z wygrania mistrzostw świata.

  Michał Kubiak we wrześniu minionego roku cieszył się z drużyną z wygrania mistrzostw świata. ©sylwia dabrowa / polska press

  Reprezentacja Polski, która w 2018 r. drugi raz z rzędu została mistrzem świata, była losowana z pierwszego koszyka. Tym samym wykluczone było trafienie na czołowe europejskie ekipy, jak Rosja, Serbia czy Włochy. Rozstawieni byli za to gospodarze EuroVolley 2019. Francję przypisano do grupy A, Belgię do grupy B, Słowenię do grupy C i Holandię do grupy D.

  Losowanie odbyło się w Brukseli. Biało-Czerwoni trafili do grupy D, w której poza Holandią zmierzą się z Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Rywalizacja odbędzie się w dwóch miastach - w Amsterdamie i Rotterdamie.

  W każdej z grup zagra po sześć drużyn. Do fazy pucharowej (od razu będzie grana 1/8 finału) awansują po cztery najlepsze reprezentacje.

  Łącznie w EuroVolley 2019 wystąpią więc 24 zespoły. To pierwsza taka sytuacja w historii mistrzostw Europy. W ostatnich latach rywalizacja odbywała się między 16 ekipami. Po raz pierwszy także turniej będzie organizowany przez cztery kraje. Trwać będzie od 12 do 29 września. Mecze o medale odbędą się w Paryżu.

  Tytułu mistrza Europy będzie bronić reprezentacja Rosji. Dwa lata temu, gdy zawody odbyły się w Polsce, wygrała w Krakowie z Niemcami 3:2. Trzecie miejsce zajęła Serbia, która także w pięciu setach ograła Belgię.

  Prowadzona wtedy przez Ferdinando De Giorgiego Polska zawiodła oczekiwania. Przegrała 0:3 ze Słowenią baraż o ćwierćfinał. W końcowej klasyfikacji uplasowali się na dziesiątym miejscu.

  GRUPY EUROVOLLEY 2019:
  Grupa A (mecze w Montpellier): Francja, Włochy, Bułgaria, Portugalia, Grecja, Rumunia
  Grupa B (Bruksela i Antwerpia): Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria
  Grupa C (Lublana): Słowenia, Rosja, Finlandia, Turcja, Macedonia, Białoruś
  Grupa D (Amsterdam i Rotterdam): Holandia, Polska, Czechy, Estonia, Ukraina, Czarnogóra

  Asystent Vitala Heynena: Często się dziwimy, ale potem zawsze okazuje się, że w tym szaleństwie jest metoda

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo