Polscy rugbiści, z łodzianami w składzie, na wznoszącej fali. Trzeci mecz trzecie zwycięstwo!

Polscy rugbiści są liderami rozgrywek Rugby Europe Trophy. W trzecim meczu odnieśli trzecie zwycięstwo! W pierwszym spotkaniu pokonali we Lwowie Ukraińców 27:24, w Gdyni Niemców 21:16, a w Warszawie Szwajcarów 37:25.

Doszło do zmian na dwóch pozycjach w ataku. Nowym obrońcą został łodzianin Patryk Reksulak który zajął miejsce krajana Krystiana Pogorzelskiego, a były gracz łodzian, dziś lider Posnanii - Daniel Gdula na środku ataku zastąpił Siokivaha Taufui Halaifuanę. W formacji młyna znalazł się inny były zawodnik Budowlanych - Kamil Bobryk. Łącznikiem młyna był do niedawna gracz Master Pharm Rugby - Dawid Plichta.
Polacy na początku zdominowali rywali. Karnego w 4 minucie wykorzystał Piotrowicz. Po wspaniałej akcji Rzeszutka z Piotrowiczem w 7 min Cooke położył piłkę w polu punktowym. Było 8:0. Potem jednak sporo błędów w aucie, w rozegraniu akcji ofensywnych sprawiało, że ataki się rwały i nie przynosiły kolejnych punktów. W tej sytuacji Polacy postawili na karnego i Piotrowicza, który znów okazał się skuteczny (11:0 w 18 min). Szyba akcja rywali i błąd Fidlera w defensywie dały 7 punktów rywalom w 24 minucie (11:7).. Kolejny karny Piotrowicza w 30 min dał siedmiopunktową przewagę (14:7). Łącznik ataku zdobył już 100 punktów dla reprezentacji. Haznar w polu punktowym rywali dał się ubiec Szwajcarowi. W kolejnej akcji był już nie do zatrzymania. Polska w 33 min prowadziła 21:7. Szwajcarzy nie dawali za wygraną. Nasi dali się zaskoczyć szybkim atakiem rywali. Przewaga zmalała do siedmiu punktów. Dwa razy rywale byli na naszej połowie i dwa razy ich akcje okazały się skuteczne.
Druga połowa była wyrównana, ale prosty błąd Polaków dał karnego i punkty Szwajcarom. Było już tylko 21:17 w 54 min. Polacy zaatakowali, zyskali karnego i wrócili do przewagi siedmiu punktów w 57 min. A wygrana w wielkim stylu walka w młynie dała kolejnego karnego i punkty (62 min, 27:17).. Znów prosty błąd Polaków dał z kolei karnego i punkty Szwajcarom (27:20, 67 min).
Kapitalną akcją popisał się Reksulak, przyniosła ona kolejnego wykorzystnego przez Piotrowicza karnego (30:20, 71 min).. Akcja młyna przyniosła punkty kapitana Zeszutka, wysoką przewagę (37:20, 77 min) i zwycięstwo. W końcówce pojawił się na boisku łodzianin Krystian Pogirzelski.który popisał się dobrą akcją obronną we własnym polu punktowym. Ostatni atak w doliczonym czasie gry ambitnych Szwajcarów dał im zasłużone przyłożenie, ale nie był w stanie odwrócić losów spotkania