Polki potrafią grać w rugby

Reprezentacja Polski w rugby
Reprezentacja Polski w rugby archiwum
Reprezentacja Polski kobiet w rugby siedmioosobowym prowadzona przez Jarosława Batora zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy dywizji A. Polki zaczęły turniej sensacyjnie.

W pierwszym dniu zawodów odniosły cztery zwycięstwa (!) i zapewniły sobie awans do półfinału turnieju. Pokonały Rumunki 14:0, następnie Gruzinki 15:7, Austriaczki 36:5 i Chorwatki 14:5. W pojedynku z Austrią w głównej roli wystąpiła zawodniczka Atomówek Łódź - Patrycja Badowska, która zdobyła
15 punktów, dwa dołożyła jej koleżanka klubowa Marta Jarecka.
Później już niestety było gorzej. Polki przegrały ze Szwedkami 0:19, w półfinale z późniejszymi triumfatorkami Belgijkami 0:36 i w spotkaniu o trzecie miejsce z Czeszkami 0:15
Po tych mistrzostwach w klasyfikacji generalnej ME Polki awansowały z 24 na 16 pozycję w rankingu europejskim.