Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Łódzka zaczęła rekrutację na studia. W UŁ trwa moda na psychologię i prawo. Najbardziej oblężone kierunki studiów 21.06.2021

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Politechnika Łódzka zaczęła w piątek (18 czerwca) nabór na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2021/2022. Od tego dnia kandydaci planujący podjąć kształcenie w PŁ mogą rejestrować się w uczelnianym portalu rekrutacyjnym. Uniwersytet Łódzki prowadzi zapisy już od maja. Znów najbardziej popularne kierunki UŁ (w statystykach z początku czerwca) to psychologia i prawo. Nabór trwa także w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.Na zdjęciu kampus PŁ>>> Czytaj więcej przy kolejnej ilustracji >>>
Politechnika Łódzka zaczęła w piątek (18 czerwca) nabór na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2021/2022. Od tego dnia kandydaci planujący podjąć kształcenie w PŁ mogą rejestrować się w uczelnianym portalu rekrutacyjnym. Uniwersytet Łódzki prowadzi zapisy już od maja. Znów najbardziej popularne kierunki UŁ (w statystykach z początku czerwca) to psychologia i prawo. Nabór trwa także w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.Na zdjęciu kampus PŁ>>> Czytaj więcej przy kolejnej ilustracji >>>materiały PŁ
Politechnika Łódzka zaczęła w piątek (18 czerwca) nabór na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2021/2022. Od tego dnia kandydaci planujący podjąć kształcenie w PŁ mogą rejestrować się w uczelnianym portalu rekrutacyjnym. Uniwersytet Łódzki prowadzi zapisy już od maja. Znów najbardziej popularne kierunki UŁ (w statystykach z początku czerwca) to psychologia i prawo. Nabór trwa także w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Maturzystów 2021 najbardziej interesują stacjonarne – czyli darmowe – studia pierwszego stopnia. Politechnika Łódzka przygotowała na 53 takich kierunkach 3820 miejsc (ogłoszony przed rokiem limit to 3900).

Miejsc na dziewięciu kierunkach pierwszego stopnia PŁ, za które trzeba płacić, jest teraz 390 (w rekrutacji 2020 – 515).

Rekrutacja w Politechnice Łódzkiej 2021. Czy na anglojęzyczne informatyki znów będzie dostać się najtrudniej?

Przed rokiem najwięcej zgłoszeń w PŁ odnotowały kierunki informatyczne. Na computer science oraz information technology było odpowiednio aż 14,2 i 11,7 osób na miejsce (to anglojęzyczne studia prowadzone przez wydziały politechniki wspólnie z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ). Jednak trzeba pamiętać, że te wysokie liczby biorą się także z przyjaznego kandydatom systemu rekrutacji. Bowiem PŁ stwarza możliwość, w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej, zgłoszeń aż na osiem kierunków studiów oraz ustawienia ich w kolejności, począwszy od tego najbardziej wymarzonego. Kandydat trafia na ten, na który wystarcza mu punktów z matury. A jego wszystkie zgłoszenia liczą się do uczelnianej statystyk liczby chętnych.

Jednocześnie wysoki poziom trudności w dostaniu się na obie anglojęzyczne informatyki potwierdza inny wskaźnik – w 2020 r. przyjęły one kandydatów ze średnio największą liczbą punktów przeliczanych z matury.

Dokumenty kandydatów na studia pierwszego stopnia będą przyjmowane do 13 lipca. Wyniki głównego etapu rekrutacji uczelnia ogłosi 23 lipca.

Także 18 czerwca w PŁ ruszyły zapisy na studia drugiego stopnia – dla tych, którzy zdobyli już tytuł inżyniera czy licencjat, a chcą dążyć do magisterki.

Nabór w PŁ. Rektor ogłasza nowy program dla ambitnych

Jako największą nowość następnego roku akademickiego prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, przedstawia rozpoczęcie wprowadzania systemu premiującego najlepszych studentów, kandydatów i uczniów szkół średnich – o nazwie „Politechnika dla utalentowanych”. Będzie on zawierał program, skierowany do osób szczególnie zdeterminowanych, by już w czasie studiów rozwijać naukowe pasje.

– Laureaci programu realizować będą indywidualną ścieżkę studiów, na której rozpoczną badania w najnowocześniejszych laboratoriach pod kierunkiem mentora, otrzymają możliwość nauki w najlepszych ośrodkach badawczych na świecie, a także dodatkowe stypendium naukowe – zapowiada prof. Krzysztof Jóźwik.

Rekrutacja w Uniwersytecie Łódzkim oraz w Uniwersytecie Medycznym

Co słychać w pozostałych z wielkich uczelni miasta? Uniwersytet Łódzki zbiera zapisy kandydatów od 24 maja (trzeba się zarejestrować w systemie naboru do 8 lipca – tu obowiązuje jedna opłata za jedno zgłoszenie).

1 czerwca UŁ opublikował statystki zapisów zarejestrowanych w systemie. Wśród bezpłatnych kierunków stacjonarnych bez niespodzianek – do tego dnia – najwięcej kandydatów zebrała psychologia (426) i prawo (290).

W Uniwersytecie Medycznym w Łodzi zapisy trwają już od kwietnia. Termin zamknięcia przyjmowania zgłoszeń na najpopularniejsze kierunki stacjonarne w ofercie tej uczelni, m.in. na lekarski oraz lekarsko-dentystyczny, upływa 7 lipca.

Ogłoszenie wyników matur 2021 już 5 lipca

Wszystkie uczelnie mogą spodziewać się największej fali zgłoszeń 5 lipca (oraz w kilku następnych dniach). To termin ujawnienia wyników egzaminu dojrzałości 2021 – kandydaci będą mogli ocenić swoje szanse na popularne studia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany