Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policyjna karuzela z nazwiskami: Kto zostanie komendantem wojewódzkim?

(em)
Krzysztof Szymczak
Inspektor Gabriel Olejnik, komendant powiatowy policji w Tomaszowie Mazowieckim, i inspektor Krzysztof Dąbrowski, szef policji w Koluszkach, to najbardziej liczący się kandydaci na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Obecny komendant, nadinspektor Dariusz Banachowicz, złożył rezygnację ze służby. Ma odejść najpóźniej 15 stycznia, ale w każdej chwili może zostać odwołany ze stanowiska.

– Obaj kandydaci mają poparcie jednej z najbardziej wpływowych postaci w PiS. Inspektor Dąbrowski miał nawet propozycję objęcia stanowiska komendanta głównego policji. Nie zgodził się jednak – mówi wysoki rangą oficer Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W komendzie przy ul. Lutomierskiej aż huczy od plotek, kto zostanie szefem łódzkiego Garnizonu Policji. Na giełdzie nazwisk pojawia się m.in. kandydatura inspektor Renaty Kasprzyk-Papierniak, pełniącej funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego. Pani inspektor nie ma jednak większych szans na awans, gdyż pracę rozpoczęła jeszcze w milicji, w 1983 r. Większe daje się jej koledze z komendy, inspektorowi Tomaszowi Michułce, pierwszemu zastępcy komendanta wojewódzkiego. Na jego korzyść ma przemawiać bliska znajomość z obecnym komendantem głównym policji, inspektorem Zbigniewem Majem, a także to, że Tomasz Michułka pracę w resorcie rozpoczął dopiero w 1995 r. Wymieniana jest również kandydatura nadinspektora Ryszarda Wiśniewskiego, szefa policji w Gorzowie Wielkopolskim, byłego komendanta policji w Łodzi. Jego przeniesienie do Łodzi jest jednak mało prawdopodobne, gdyż był bliskim współpracownikiem odwołanego w niesławie kilka miesięcy temu komendanta głównego policji nadinspektora Marka Działoszyńskiego.
Jak informuje młodszy inspektor Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji, w Garnizonie Łódzkim pracuje 6026 policjantów, z których 234 zostało przyjętych do służby przed 1989 r. Wśród nich jest 98 oficerów, 127 aspirantów i dziewięciu podoficerów (w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi pracuje 25 funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli pracę jeszcze w milicji). W Garnizonie Łódzkim prawie jedna trzecia policjantów z rodowodem milicyjnym pełni stanowiska kierownicze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany