MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policyjna akcja "Prędkość". Skontrolowano 115 kierowców, 33 ukarano mandatami, dziesięciu straciło prawo jazdy

(pij)
Łukasz Kasprzak
W niedzielę, 14 października, policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili na terenie miasta Łodzi działania pod hasłem "Prędkość". Akcja miała na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz samochodów z videorejestratorami kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach miasta Łodzi. Kontroli można było się spodziewać się na każdej drodze miasta. Działania policjantów miały na celu przypomnienie kierowcom o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach dróg, a także wyeliminowanie piratów drogowych stwarzających niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe.

Policjanci skontrolowali 115 pojazdów. Kierujący pojazdami, którzy zostali zatrzymani podczas jazdy z nadmierną prędkością, a było ich 33, otrzymali mandaty karne, a na ich kontach dopisano punkty karne. Aż w 10 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h od dozwolonej na danym odcinku.

Około godziny 8:25 na al Piłsudskiego w Łodzi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego kierowcę audi A6, który przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. Zaledwie 20 minut później mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę który przekroczył dozwoloną prędkość w tym samym miejscu - o godz. 8:45 zatrzymali do kontroli 40-letniego kierującego kią, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h

Obaj musieli czasowo pożegnać się ze swoimi prawami jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi. Dodatkowo na ich kontach zostało zapisane 10 punktów karnych. Zostaną one automatycznie kasowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.

Pogoda na 15.10 i dwa kolejne dni:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany