Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 28min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Policjanci z komisariatu na Widzewie zakażeni koronawirusem. "Szóstka" została zamknięta

Lila Sayed
Lila Sayed
VI Komisariat Policji KMP przy ul. Wysokiej w Łodzi - decyzją Komendanta Miejskiego Policji - został w poniedziałek (15 czerwca) zamknięty. U policjantów z "szóstki" wykryto zakażenie COVID-19. Budynek jest odkażany, a funkcjonariusze zwolnieni do domów.

Koronawirus na "szóstce"

- W poniedziałek rano otrzymaliśmy informacje, że u pięciu funkcjonariuszy oddziału prewencji VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi stwierdzono obecność koronawirusa - informuje Marcin Fiedukowicz z KMP w Łodzi. - Dlatego komendant podjął decyzję o zamknięciu placówki. Policjanci zostali skierowani do swoich domów. Wszyscy zostaną przebadani na obecność groźnego wirusa.

Mundurowy, który był pacjentem zero na "szóstce", źle się poczuł w ubiegłym tygodniu. Po tym jak stwierdzono u niego COVID-19, objęto kwarantanną 16 funkcjonariuszy, z którymi miał kontakt. Testy wykonane policjantom stwierdziły obecność chińskiego wirusa jeszcze u czterech kolegów mundurowego. Niewykluczone, że zakazili się też inni funkcjonariusze. Dlatego sanepid podjął decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników (około 130 osób -przyp. red.) komisariatu przy ul. Wysokiej. Zostaną im wykonane testy przesiewowe.Kto będzie pilnował porządku na Widzewie?

Zakażeni policjanci czują się dobrze. Chorobę przechodzą bezobjawowo.

Kto będzie pilnował porządku na Widzewie? Obowiązki policjantów z "zakażonego komisariatu" przejęli ich koledzy z budynku przy ul. Sienkiewicza.

-W sprawach objętych działaniem VI Komisariatu Policji prosimy o bezpośredni kontakt z Komendą Miejską Policji w Łodzi ul. Sienkiewicza 28/30 lub telefoniczny pod nr 42 665 22 50 - dodaje Marcin Fiedukowicza.

Wirus w łódzkiej drogówce

Przypominamy, że w maju u dwóch funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej policji wykryto zakażenie wirusem z Chin. 24 policjantów zostało skierowanych na kwarantannę. Policjanci zarazili się od siebie. Już czują się dobrze.

***
W poniedziałek wieczorem Marcin Fiedukowicz poinformował, że sanepid zmienił wytyczne kwarantanny policjantów. Nie wszyscy muszą być odseparowani od reszty. Kwarantanna będzie dotyczyć wyłącznie ponad dwudziestoosobowej grupy stróżów prawa. W nocy z poniedziałku na wtorek komisariat przy ul. Wysokiej ma zostać odkażony, a we wtorek funkcjonariusze nieznajdujący się w grupie ryzyka mają wrócić do swoich obowiązków.

maski, środki do dezynfekcji, przyłbice, okulary i inne produkty antywirusowe - oferta naszego sklepu medica365.pl

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

K
KonRad

Kuźwa, następni bezobjawowi. Ja prdl, co się dzieje? Kiedy ta farsa się skończy?

A
Adek

A co z Policjantami z innych komisariatow przecież wiadomo że mają razem służby z tymi policjantami i odprawy?w zwykłych zakładach pracy higiena i reżim sanitarny jest pewnie większy.

Dodaj ogłoszenie