Polak porwał brytyjską modelkę! Chciał ją sprzedać w internecie

Aleksandra Gersz AIP
30-letni Polak, mieszkaniec Wielkiej Brytanii, porwał w Mediolanie 20-letnią brytyjską modelkę. Porywacz chciał wystawić kobietę na aukcji w Internecie. Mężczyzna zmienił jednak zdanie, kiedy dowiedział się, że modelka ma małe dziecko. 20-latka została uratowana.

Brytyjska modelka przyleciała do Mediolanu 10 lipca, aby następnego dnia wziąć udział w sesji zdjęciowej, którą załatwił jej wcześniej jej agent. Kiedy kobieta przyszła do mieszkania, w którym miała odbyć się sesja, zaatakowało ją dwóch mężczyzn - relacjonował w sobotę szef policji w Mediolanie Lorenzo Bucossi. 20-latka została odurzona zastrzykiem z ketaminą i związana. Porywacze włożyli ją do torby, umieścili w bagażniku i zawieźli do opuszczonej chaty na przedmieściach miejscowości Lemie we włoskich Alpach - informuje CNN, powołując się na słowa porwanej. Przez tydzień kobieta była tam przetrzymywana, przywiązano ją do drewnianej komody.

Włoska policja poinformowała, że jednym z porywaczy był 30-letni, pochodzący ze Szczecina Polak Łukasz H., który mieszka w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna próbował sprzedać modelką na aukcji w tak zwanym dark web, czyli ukrytej części Internetu, do której dostępu nie mają zwykli użytkownicy sieci. Polak chciał otrzymać za modelkę 300 tysięcy euro. Jak podaje CNN, włoscy śledczy ustalili już, że Łukasz H. już wcześniej zorganizował kilka aukcji w Internecie, na których wystawiał porwane kobiety.

Porywacz nieoczekiwanie zmienił jednak swoje plany, kiedy dowiedział się, że Brytyjka ma dwuletnie dziecko. Jak stwierdził, on i jego wspólnicy nie wystawiają na aukcjach matek. Bucossi powiedział, że Łukasz H. zadzwonił do agenta modelki i zażądał okupu w wysokości 270 tys. euro. Ten skontaktował się z policją, która ustaliła z Polakiem, że jeśli wypuści on kobietę, dostanie 50 tys. euro. 17 lipca mężczyzna przyjechał z 20-latką do brytyjskiego konsulatu w Mediolanie, tam został aresztowany, a kobieta uwolniona.

Włoska policja nie podała danych 20-latki, nie wiadomo także w jakim stanie jest 20-latka oraz gdzie przebywa. Włoscy, brytyjscy oraz polscy śledczy, którzy wspólnie prowadzą dochodzenie, poinformowali, że szukają wspólnika Polaka. 30-latek przyznał się do winy. Miał również powiedzieć agentowi modelki, że jest on członkiem organizacji Black Death, która zajmuje się handlem ludzi w ukrytej sieci. Bucossi nazwał Łukasz H. „niebezpieczną osobą”. - To zabójca, który pracował dla organizacji, która działa w dark web i oferuje takie usługi, jak ataki bombowe, porwania czy sprzedaż kobiet - mówił szef włoskiej policji, cytowany przez „The Independent”.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - Festiwal Ognia w Manufakturze