Polacy za granicą. Przemysław Frankowski poprowadził Lens do wygranej w meczu na szczycie. Skóraś z piękną bramką [WIDEO]

Piotr Rzepecki
Ten weekend w wykonaniu piłkarzy reprezentacji Polski nie przejdzie do historii. W hicie francuskiej ligi asystował Przemysław Frankowski, a jego Lens wygrało prestiżowy mecz. Michał Skóraś, który za kilka tygodni wyfrunie z Ekstraklasy z kolei strzelił piękną bramkę w wygranym meczu 3:0 z Cracovią.

Z pewnością nie był to jeden z weekendów, po którym selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos będzie uśmiechnięty od ucha do ucha. Kadrowicze specjalnie nie błyszczeli. W ten weekend po mistrzostwo Polski sięgnął Raków Częstochowa, w barwach którego gra powołany ostatnio przez Portugalczyka Ben Lederman. Jego powołanie na mecze w czerwcu jednak to wielka niewiadoma.

Anglia: Kiwior zbiera cenne minuty. Drugi mecz zagrany od deski do deski

Powody do zadowolenia ma Jakub Kiwior. Obrońca Arsenalu rozegrał drugi mecz z rzędu od pierwszej do ostatniej minuty i trzeba przyznać, że jest prawdziwym talizmanem "Kanonierów". Przed tygodniem przeciwko Chelsea (3:1) jak i w ten weekend przeciwko Newcastle (2:0) sięgnął wraz z kolegami po komplet punktów.

Wniosek jest prosty: kiedy obrońca Biało-Czerwonych gra w pierwszym składzie, to Arsenal wygrywa. Drużyna z północnej części Londynu goni liderujący Manchester City. Obecnie strata wynosi punkt, ale rywale mają jeden mecz zaległy.

Francja: Przemysław Frankowski asystował w arcyważnym meczu z Marsylią

Trójka Polaków z jednego klubu w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie? Wszystko na to wskazuje. Lens, w barwach którego gra Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Łukasz Poręba, wygrało w hicie kolejki francuskiej ekstraklasy z Marsylią 2:1. "Franek" asystował przy golu belgijskiego napastnika Loisa Opendy i walnie przyczynił się do wygranej.

Buksa i Poręba zaczęli mecz na ławce. Na murawie pojawili się odpowiednio w 89. i 90. minucie. Lens plasuje się na pozycji wicelidera tabeli z sześcioma punktami straty do PSG.

Polska: Piękny gol Michała Skórasia. Skrzydłowy będzie się żegnał z Poznaniem

W ten weekend zaimponował skrzydłowy Lecha Poznań Michał Skóraś. 23-latek trafił w meczu z Cracovią (3:0). Pięknie wykończył kontratak przerzucając piłkę nad bezradnym bramkarzem "Pasów" Karolem Niemczyckim.

Skóraś po sezonie zwiąże się z belgijskim klubem Brugge, z którym już podpisał umowę. W koszulce Lecha czekają go jeszcze maksymalnie trzy mecze - z Rakowem Częstochowa, Koroną Kielce i Jagiellonią. W tym sezonie Skóraś strzelił 16 bramek i zanotował 6 ostatnich podań licząc wszystkie rozgrywki.

Włochy: Polskie trio mistrzami. Juventus pnie się w górę tabeli

W środku tygodnia Napoli przypieczętowało mistrzostwo Włoch. Drużyna Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego i Huberta Idasiaka zremisowała na wyjeździe z Udinese i ten punkt dał upragniony tytuł ekipie z południa Włoch. W weekend z kolei Napoli wygrało z Fiorentiną 1:0 przed własną publicznością.

Juventus Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika wygrał ważny mecz z Atalantą 2:0. Tym samym klub z Turynu awansował na drugie miejsce w tabeli. Szczęsny zachował czyste konto, a Milik zszedł z murawy po godzinie gry. Na jego nieszczęście trafienie zanotował jego zmiennik, serbski napastnik Dusan Vlahović. Teraz "Stara Dama" może skupić się na meczu 1/2 finału Ligi Europy przeciwko hiszpańskiej Sevilli.

Weekendowe występy reprezentantów Polski powołanych na el. Euro 2024:

Bramkarze:

• Bartłomiej Drągowski (Spezia) - 90 minut w meczu z Cremonese (0:2)
  • Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut w meczu z Empoli (1:3)
  • Wojciech Szczęsny (Juventus) - czyste konto, 90 minut w meczu z Atalantą (2:0)

Obrońcy:

• Jan Bednarek (Southampton) - jego Southampton gra 8.05 z Nottingham
  • Bartosz Bereszyński (SSC Napoli) - cały mecz na ławce w meczu z Fiorentiną (1:0)
  • Matty Cash (Aston Villa) - z powodu kontuzji nie zagrał w meczu z Wolves (0:1)
  • Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) - 90 minut w meczu z Lecce (1:0)
  • Robert Gumny (FC Augsburg) - 12 minut w meczu z Unionem Berlin (1:0)
  • Michał Karbownik (Fortuna Düsseldorf) - 12 minut w meczu z Kiel (3:0)
  • Jakub Kiwior (Arsenal) - 90 minut w meczu z Newcastle (2:0)
  • Kamil Piątkowski (KAA Gent) - 90 minut w meczu z St. Liege (2:1)

Pomocnicy:

• Krystian Bielik (Birmingham City) - jego Birmingham gra 8.05 z Sheffield
  • Kacper Kozłowski (Vitesse) - 90 minut w meczu ze Sittard (0:2)
  • Ben Lederman (Raków Częstochowa) - 52 minuty w meczu z Koroną Kielce (0:1)
  • Karol Linetty (Torino) - 15 minut w meczu z Monzą (1:1)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) - 90 minut w meczu z Olympiakosem (0:0)
  • Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) - 61 minut w meczu z Excelsiorem (2:0)
  • Przemysław Frankowski (Lens) - asysta, 90 minut w meczu z Marsylią (2:1)
  • Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - 64 minuty w meczu z Borussią Dortmund (0:6)
  • Michał Skóraś (Lech Poznań) - gol, 81 minut w meczu z Cracovią (3:0)
  • Nicola Zalewski (AS Roma) - 90 minut w meczu z Interem (0:2)
  • Piotr Zieliński (Napoli) - 45 minut w meczu z Fiorentiną (1:0)